Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

IKEA přijala další závazky k udržitelnosti. Jde tak příkladem ostatním velkým firmám

IKEA se při balení produktů zaměří především na papír, který lze na rozdíl od plastu snadno recyklovat. Foto: IKEA

IKEA nově zahrnula do svého plánu udržitelných změn také zrušení plastových obalů. Do roku 2028 chce kompletně přejít na obnovitelné balicí materiály. Usiluje tak o zmenšení množství plastového odpadu na planetě.

Vynalézavost je doménou IKEY a obalové hospodářství není v tomto ohledu výjimkou. Upuštění od balicích plastů bude pro nás jistě velkou výzvou, chceme však prostřednictvím našeho hnutí inspirovat ke změně i další podnikatele,“ uvedla vedoucí vývoje obalových materiálů v IKEI Maja Kjellberg.

Ročně utratí IKEA více než miliardu eur za 920 tisíc tun obalů. V současnosti již tvoří plasty pouze desetinu z nich. Skandinávský řetězec se i u zbylých 10 % zaměří na přechod k udržitelným materiálům. V popředí stojí prozatím papír, který lze snadno recyklovat a je obnovitelný. Plastové obaly zůstanou pouze u potravinových výrobků, které podléhají normám o bezpečnosti a alternativní obaly je dostatečně nechrání proti vnějším vlivům. I tyto plasty však budou recyklované.

Zdroj: IKEA

Související články

Zaručeně zlepší den

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Vědci rozluštili záhadu travnatých kruhů v poušti Namib

Ve Francii chodí místo čerta s Mikulášem řezník. Poznejte tradice v zahraničí

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Jak se mít ráda? Jak o sebe prostřednictvím jógy pečovat? A jak sladit svou praxi s ženským cyklem?…