Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Homer Simpson jako učitel dějepisu? Student Karlovy univerzity vzdělává děti s pomocí seriálu v historii

Jedna z epizod se věnuje postavě Golema a v seriálu tak zazní jméno našeho hlavního města. Zdroj fotografie: FB Simpsonovi

Simpsonovi jako dějepisná pomůcka? Proč ne. Simpsonovic rodinka nyní v rámci projektu Žlutá historie pomáhá dětem s dějepisem. Na Instagramu doplňuje distanční výuku s pomocí populárního kresleného seriálu, kterým vysvětluje zásadní momenty našich i světových dějin.

Účet s názvem Žlutá historie má na starosti absolvent Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy Šimon Kadeřávek. Ve svých příspěvcích seriálové zpracování doplňuje o originální předlohu a v popisku stručně vysvětluje základní souvislosti. Jedná se o doplněk ke klasické výuce. „Díky tomu, že seriál v televizi běží přes třicet let, můžeme s ním zacházet jako s historickým pramenem. Přestože jsou Simpsonovi skvělí, je třeba k nim přistupovat střízlivě, dbát na to, že k výuce historie nebyli navrženi, a brát je opravdu jen jako bonus,“ uvedl Kadeřávek pro Český rozhlas.

Simpsonovi se zaměřují především na momenty z dějin Spojených států amerických. Přesto tam najdeme i několik odkazů na evropskou historii, konkrétně Českou republiku. Podle Kadeřávka se projekt nemusí vztahovat pouze k distanční výuce, v budoucnu může doplnit i prezenční studium.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory