Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Homer Simpson jako učitel dějepisu? Student Karlovy univerzity vzdělává děti s pomocí seriálu v historii

Jedna z epizod se věnuje postavě Golema a v seriálu tak zazní jméno našeho hlavního města. Zdroj fotografie: FB Simpsonovi

Simpsonovi jako dějepisná pomůcka? Proč ne. Simpsonovic rodinka nyní v rámci projektu Žlutá historie pomáhá dětem s dějepisem. Na Instagramu doplňuje distanční výuku s pomocí populárního kresleného seriálu, kterým vysvětluje zásadní momenty našich i světových dějin.

Účet s názvem Žlutá historie má na starosti absolvent Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy Šimon Kadeřávek. Ve svých příspěvcích seriálové zpracování doplňuje o originální předlohu a v popisku stručně vysvětluje základní souvislosti. Jedná se o doplněk ke klasické výuce. „Díky tomu, že seriál v televizi běží přes třicet let, můžeme s ním zacházet jako s historickým pramenem. Přestože jsou Simpsonovi skvělí, je třeba k nim přistupovat střízlivě, dbát na to, že k výuce historie nebyli navrženi, a brát je opravdu jen jako bonus,“ uvedl Kadeřávek pro Český rozhlas.

Simpsonovi se zaměřují především na momenty z dějin Spojených států amerických. Přesto tam najdeme i několik odkazů na evropskou historii, konkrétně Českou republiku. Podle Kadeřávka se projekt nemusí vztahovat pouze k distanční výuce, v budoucnu může doplnit i prezenční studium.

Související články

Zaručeně zlepší den

Včely vytváří mentální mapy, aby nalezly cestu domů

Divoké zvěři se daří v nárazníkové zóně mezi Severní a Jižní Koreou

Snížení používání sociálních médií zlepšuje vnímání vlastního těla u mladých lidí

Nejstarší ježek na světě žil v Dánsku

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…