Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Hit letošní zimy. Zajeďte si na Šumavu na lyžovačku s koňmi

Zdroj fotografie: Equites Gabreta

Přinášíme tip na originální zimní aktivitu, která potěší milovníky lyží i koní. Skijöring totiž kombinuje obojí. Lyžař jede po sněhu v zápřahu za koněm. Zábava může být pro koně také výbornou rehabilitací. Zároveň pomáhá udržet v kondici i starší zvířata.

Aby byla jízda bezpečná pro zvíře i jezdce, musí kůň spolehlivě zvládat slovní pokyny jezdce a dokonale ho poslouchat. Kromě toho musí být trénovaný, aby se nesplašil v nečekané situaci. Zvládat by měl také povel stát nebo se nechat vymotat z lan. Koně proto nejprve projdou precizním, dlouhodobým a kvalitním výcvikem, aby si člověk i zvíře užili bezpečnou jízdu zasněženou krajinou.

Lyžař na rozdíl od hřebce nemusí být pro skijöring speciálně trénovaný. Stačí lyže, odvaha a dobrá nálada. Vyzkoušet si tuto unikátní aktivitu je možné na Šumavě, kde ji poskytuje spolek Equites Gabreta. Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle 606 425 219.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…