Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Handicapované děti se staly superhrdiny

Během pětidenního workshopu pro děti, pojmenovaném Superhero Cyborgs 2.0, si děti navrhly prototypy svých protéz. Zdroj: SARAH OROURKE, AUTODESK1

Děti, kterým chybí končetina, dostaly šanci vytvořit si vlastní protézu podle svých představ. Z mnoha z nich se tak v mžiku stali Terminátoři se superschopnostmi.

„Chtěli jsme tyto děti naučit řešit vlastní problémy a vytvořit jejich jedinečný design. Nabídli jsme jim trochu jiné možnosti, než jsou běžně na trhu. Také jsme chtěli, aby děti sebe samy viděly nejen jako ty s handicapem, ale aby se se svými nápaditými protézami cítily dobře,” vysvětlila pro Huffington Post Kate Ganim, členka designové společnosti KidMob, jež se zabývá výukou technického kreslení, 3D modelování a tisku, a která projekt umožnila. Během pětidenního workshopu pro děti, pojmenovaném Superhero Cyborgs 2.0, si děti navrhly prototypy svých protéz. Některé vypadaly jako vodní pistole, jiné zas kolem sebe tryskaly třpytky.

zdroj - SARAH OROURKE, AUTODESK„Viděli jsme děti, které akceptovaly svoje protézy s nadšením a užívaly si, že mají kyborgovou ruku. Říkali jsme si pak se spolupracovníky, proč se pro děti vyrábí obyčejné protézy končetin, když tato zařízení mohou být pro děti mnohem zábavnější a nápaditější,” doplnila Kate Ganim. Na začátku tohoto roku se tak jednalo už o druhý workshop pro handicapované děti, který společnost vytvořila. Podle organizátorů by další měly časem následovat.

Zdroj: Huffington Post

Související články

Zaručeně zlepší den

V životě mám jiné priority než hezkou postavu, říká Kristýna Dolejšová z blogu Za normální holky

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

V unikátním krmítku mění ptáci odpadky za potravu. A úspěšně

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.