Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Handicapované děti se staly superhrdiny

Během pětidenního workshopu pro děti, pojmenovaném Superhero Cyborgs 2.0, si děti navrhly prototypy svých protéz. Zdroj: SARAH OROURKE, AUTODESK1

Děti, kterým chybí končetina, dostaly šanci vytvořit si vlastní protézu podle svých představ. Z mnoha z nich se tak v mžiku stali Terminátoři se superschopnostmi.

„Chtěli jsme tyto děti naučit řešit vlastní problémy a vytvořit jejich jedinečný design. Nabídli jsme jim trochu jiné možnosti, než jsou běžně na trhu. Také jsme chtěli, aby děti sebe samy viděly nejen jako ty s handicapem, ale aby se se svými nápaditými protézami cítily dobře,” vysvětlila pro Huffington Post Kate Ganim, členka designové společnosti KidMob, jež se zabývá výukou technického kreslení, 3D modelování a tisku, a která projekt umožnila. Během pětidenního workshopu pro děti, pojmenovaném Superhero Cyborgs 2.0, si děti navrhly prototypy svých protéz. Některé vypadaly jako vodní pistole, jiné zas kolem sebe tryskaly třpytky.

zdroj - SARAH OROURKE, AUTODESK„Viděli jsme děti, které akceptovaly svoje protézy s nadšením a užívaly si, že mají kyborgovou ruku. Říkali jsme si pak se spolupracovníky, proč se pro děti vyrábí obyčejné protézy končetin, když tato zařízení mohou být pro děti mnohem zábavnější a nápaditější,” doplnila Kate Ganim. Na začátku tohoto roku se tak jednalo už o druhý workshop pro handicapované děti, který společnost vytvořila. Podle organizátorů by další měly časem následovat.

Zdroj: Huffington Post

Související články

Zaručeně zlepší den

Brněnští studenti vymysleli chytrý skleník. Zjednoduší pěstování zeleniny a pomůže proti suchu

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.