Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vozíčkář měl na cestách problémy s ubytováním, teď pomáhá ostatním

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Devětadvacetiletý Srin Madipall byl vždy vášnivým cestovatelem. A to i přesto, že má vrozenou spinální svalovou atrofii, kvůli níž je připoután na vozík. V cestování mu to však nebrání.

Před pěti lety strávil Madipall půl roku na cestách. „Byl jsem za hranicemi už dříve, ale tohle bylo poprvé, kdy jsem cestoval jen se svým osobním asistentem a dělal věci, které byly mnohem dobrodružnější,“ uvedl pro Positive News Madipall. Procestoval Evropu, Spojené státy, jižní Afriku i část Asie. Přestože cestu absolvoval na vozíku, přivezl si z ní spoustu nezapomenutelných zážitků – ať už šlo o potápění se, nebo návštěvu safari.

„Zažíval jsem úžasné chvíle. Ale bylo opravdu náročné vše zorganizovat. Strávil bych den za dnem jen plánováním, zatímco moji přátele si zarezervují celou svou cestu a zabere jim to pět minut,“ popsal podstatný rozdíl mezi cestováním u sebe a u svých zdravých přátel Madipall pro Positive News.

Právě proto, že sám tyto problémy na cestách zažíval, se rozhodl situaci proměnit k lepšímu. Nejprve společně se svým kamarádem Martynem Sibleyem založil portál pro postižené. Ale nestačilo mu to. Chtěl víc. A tak se zrodila webová stránka Accomable, která spojuje postižené cestovatele s místy, kde se mohou ubytovat. Záměr projektu je jasný – umožnit komukoliv jet kamkoliv.

S budováním ubytovacího webu začala dvojice v únoru, spuštěn byl v červenci. Ubytovací kapacity od chvíle spuštění stále rostou, Madipall ale hledí kupředu. Vedle ubytování by na stránkách rád zprostředkovával také možnosti půjčení auta nebo lékařské služby.

„Chceme jen pomoci lidem dělat, co dělat chtějí. Chci, aby naši uživatelé měli široké spektrum skutečných možností a mohli získat takový cestovatelský zážitek, jaký si přejí, bez ohledu na své fyzické schopnosti,“ řekl pro Positive News spoluzakladatel projektu.

Zdroj: positivenews.org.uk

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost