Roztoč to!, konané 11. května v Björnsonově sadě přilákalo desítky lidí, kteří si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je být upoutaný na invalidní vozík.
Organizátorkou a iniciátorkou této osvětové akce je MDDr. Dominika Hulová ze spolku Dnes pomáhám: „Jde o to, abychom přiblížili hendikep zdravé veřejnosti. Principem je zkušenost na vlastní kůži, namísto teoretických přednášek. Přítomní si budou moci vyzkoušet různé kompenzační pomůcky a vychytávky, které lidé s daným hendikepem využívají ve svém každodenním životě. Především pak chceme odbourat stereotypy.“
Tato osvětová akce se letos konala již podruhé ve spolupráci s PARACENTREM FENIX a MĚSTO BRNO. K dispozici byly zážitkové dráhy a rozhovory s lidmi, které postihlo poranění míchy. Záměrem akce je zejména prevence proti nebezpečnému chování na silnici & úrazům.
Odvážné skoky do vody, jízda na kole, nepozornost za volantem, to vše se stává osudným pro stovky lidí, kteří byli naprosto zdraví.
Velkou radost měli návštěvnici také z účasti pana náměstka Mgr. Petra Hladíka, který si dráhu na vozíčku také vyzkoušel.
Roztoč to je první z osvětových akcí, které má DNES POMÁHÁM na svědomí. 25.5 Vás čeká ještě na Náměstí Svobody akce NEBOJ SE MĚ ( jak to vidí nevidomí). Vše za podpory města Brna.
Zapsaný spolek Dnes pomáhám pořádá od roku 2018 akce s benefičním přesahem a pomáhá dětem, seniorům i zvířatům. Mezi své projekty řadí kromě osvětových akcí také finanční sbírku pro děti „Jedna se počítá“, ve které přerozděluje 100 % částky potřebným, benefiční událost „Show and the City“, charitativní bazar a merch „Daruju & Pomůžu“ nebo sbírku lichých ponožek pro lidi bez domova „Fuska“.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let
Jaké bylo mít hudební skupinu v 60. letech minulého století? Celosvětově uznávaný spisovatel David…