Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Hendikepy na vlastní kůži opět v Brně

Se souhlasem Dnes pomáhám

Roztoč to!, konané 11. května v Björnsonově sadě přilákalo desítky lidí, kteří si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je být upoutaný na invalidní vozík.

Organizátorkou a iniciátorkou této osvětové akce je MDDr. Dominika Hulová ze spolku Dnes pomáhám: „Jde o to, abychom přiblížili hendikep zdravé veřejnosti. Principem je zkušenost na vlastní kůži, namísto teoretických přednášek. Přítomní si budou moci vyzkoušet různé kompenzační pomůcky a vychytávky, které lidé s daným hendikepem využívají ve svém každodenním životě. Především pak chceme odbourat stereotypy.“

Tato osvětová akce se letos konala již podruhé ve spolupráci s PARACENTREM FENIX a MĚSTO BRNO. K dispozici byly zážitkové dráhy a rozhovory s lidmi, které postihlo poranění míchy. Záměrem akce je zejména prevence proti nebezpečnému chování na silnici & úrazům.

Odvážné skoky do vody, jízda na kole, nepozornost za volantem, to vše se stává osudným pro stovky lidí, kteří byli naprosto zdraví.

Velkou radost měli návštěvnici také z účasti pana náměstka Mgr. Petra Hladíka, který si dráhu na vozíčku také vyzkoušel.

Roztoč to je první z osvětových akcí, které má DNES POMÁHÁM na svědomí. 25.5 Vás čeká ještě na Náměstí Svobody akce NEBOJ SE MĚ ( jak to vidí nevidomí). Vše za podpory města Brna.

Zapsaný spolek Dnes pomáhám pořádá od roku 2018 akce s benefičním přesahem a pomáhá dětem, seniorům i zvířatům.  Mezi své projekty řadí kromě osvětových akcí také finanční sbírku pro děti „Jedna se počítá“, ve které přerozděluje 100 % částky potřebným, benefiční událost „Show and the City“, charitativní bazar a merch „Daruju & Pomůžu“ nebo sbírku lichých ponožek pro lidi bez domova „Fuska“.

Související články

Inspirace

Vozíčkář měl na cestách problémy s ubytováním, teď pomáhá ostatním

Ze světa

Lego začalo prodávat první figurku na kolečkovém křesle

Inspirace

Handicapované děti se staly superhrdiny

Zaručeně zlepší den

Ostravští lékaři objevili způsob, jak pomoci s bojem proti rakovině kostní dřeně

Sportovci a umělci zaujali porotu. Nejšikovnější děti z Česka získaly ocenění

Brit uběhl v roce 2022 každý den maraton a výtěžek věnoval na pomoc lidem s rakovinou

Proběhl 26. ročník závodu psích spřežení Šediváčkův Long

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…