Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Firemní dobrovolníci pomohli vymalovat dětské centrum v Brně

2 minuty radosti
Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Současným trendem ve velkých i malých firmách je zapojování dobrovolnických dní do firemní filosofie a trávení několika dní v roce pomáháním potřebným. Firmy se chtějí nejen odlišit od konkurence, ale dát svému podnikání i přidanou hodnotu. Toto léto například zaměstnanci jedné brněnské firmy pomohli vymalovat prostory dětského centra v Brně.

Od srpna loňského roku se mohou firmy zapojovat do projektu „Spouštíme lavinu dobrovolnictví“, který je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska a v rámci EHP fondů. V současné době je do něj zapojeno osm firem a jedenáct neziskových organizací, které poskytují sociální služby.

Zaměstnanci firem mohou pomáhat jak veřejně prospěšným projektům i využít své nabyté znalosti. Dobrovolníci se tak zapojují do nejrůznějších manuálních činností, jako je úklid prostranství, výsadba stromů či malování, ale pomáhají pracovníkům nebo klientům například i lépe se orientovat v právní či finanční problematice. Neziskové organizace na druhu stranu prostřednictvím tzv. expertního dobrovolnictví sdílí know-how ziskového sektoru.

Letošní léto například osmnáct dobrovolníků z jedné strojírenské výrobní společnosti vymalovalo prostory Dětského centra Challenge Brno. Dětské centrum se nachází v brněnské vyloučené lokalitě a pomáhá dětem ohroženým sociálním vyloučením trávit smysluplně volný čas a nabízí jim podporu. Nové firmy se mohou do projektu stále zapojovat a přihlašovat na stránce http://lavinadobrovolnictvi.cz.

Související články

Inspirace

Na hradě Hartenberg pomáhají dobrovolníci ze zahraničí

Inspirace

Tweet italského herce inspiroval masy lidí k úklidu Říma

Společnost

Tisíce potřebných dětí získaly zdarma letní výlet do Paříže

Z domova

Na děti na přechodech dají kromě policistů pozor i dobrovolníci

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…