Tisíce potřebných dětí získaly zdarma letní výlet do Paříže

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Paříž je jednou z nejnavštěvovanějších destinací v Evropě a má z turismu velký zisk. Toto léto se ale zástupci jedné francouzské charitativní organizace rozhodli, že by Paříž měli navštívit kromě bohatých turistů i ti, kteří na výlet nemají peníze. Pro tisíce dětí z různých zemí tak uspořádali prázdniny snů.

Francouzská charitativní organizace Secours Populaire pozvala v srpnu do Paříže děti ze zemí zasažených válkou, chudobou a přírodními katastrofami. Tisíce dětí čekalo například hledání pokladu v pařížských ulicích i plavba lodí po Seině. Charitativní organizace dětem zaplatila jak několikatýdenní letní tábor, tak i pár dní v hlavním městě.

„Je to úžasný zážitek mít šanci žít chvíli v míru, zatímco doma je všude kolem válka,“ řekla pro Huffington Post sedmnáctiletá Syřanka Amrla Shoufi, jež žije u hranicí s Jordánskem. Dle jejích slov se jí líbily především dny, které byly naplněné malováním, plaváním, lezením a prohlídkami měst. Akce, kterou pomáhalo uspořádat na deset tisíc francouzských dobrovolníků, vyvrcholila velkým koncertem pod širým nebem.

Zdroj: Huffingtonpost.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura