Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Tisíce potřebných dětí získaly zdarma letní výlet do Paříže

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Paříž je jednou z nejnavštěvovanějších destinací v Evropě a má z turismu velký zisk. Toto léto se ale zástupci jedné francouzské charitativní organizace rozhodli, že by Paříž měli navštívit kromě bohatých turistů i ti, kteří na výlet nemají peníze. Pro tisíce dětí z různých zemí tak uspořádali prázdniny snů.

Francouzská charitativní organizace Secours Populaire pozvala v srpnu do Paříže děti ze zemí zasažených válkou, chudobou a přírodními katastrofami. Tisíce dětí čekalo například hledání pokladu v pařížských ulicích i plavba lodí po Seině. Charitativní organizace dětem zaplatila jak několikatýdenní letní tábor, tak i pár dní v hlavním městě.

„Je to úžasný zážitek mít šanci žít chvíli v míru, zatímco doma je všude kolem válka,“ řekla pro Huffington Post sedmnáctiletá Syřanka Amrla Shoufi, jež žije u hranicí s Jordánskem. Dle jejích slov se jí líbily především dny, které byly naplněné malováním, plaváním, lezením a prohlídkami měst. Akce, kterou pomáhalo uspořádat na deset tisíc francouzských dobrovolníků, vyvrcholila velkým koncertem pod širým nebem.

Zdroj: Huffingtonpost.com

Související články

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

Bezpečnostní kontroly před nákupem dílů na motocykl

Nadčasové spojení černé barvy a dřeva – podívejte se, jak vytvořit krásnou a funkční kuchyni

Bioklimatická pergola v lokalitě Brno – nepostradatelný prvek moderních zahrad a teras

228 metrů do minulosti: Sedimenty staré až 23 milionů let pomohou zpřesnit modely tání Antarktidy

Inspirativní rozhovor

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Inspirace z knihovny: Horolezec tělem i duší. Marek Holeček jde ve své nové knize až na dřeň

Jeden z nejlepších horolezců současnosti Marek Holeček je charakteristický svým živelným projevem,…