Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na děti na přechodech dají kromě policistů pozor i dobrovolníci

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Letošní září budou opět na bezpečné přecházení dětí přes přechody dohlížet v Českých Budějovicích i dobrovolníci. Velkou část z nich tvoří v současné době především aktivní senioři, ale také studenti vysokých škol. Dobrovolníky čeká před samotnou pomocí proškolení z teoretických znalostí i praktických dovedností.

V nedávné době vytipovala Městská policie v Českých Budějovicích přechody pro chodce na frekventovaných místech ve městě, kde mohou projíždějící auta ohrozit děti na cestě do školy. Přestože policie v ranních hodinách nasazuje do ulic desítky strážníků, není v jejich silách pokrýt všechny vytipované lokality.

„Z toho důvodu svěřilo město tuto činnost od roku 2013 také dobrovolníkům. Dobrovolníci jsou před začátkem svého působení proškoleni z teoretických znalostí a praktických dovedností se zastavováním vozidel a základů první pomoci. Mezi dobrovolníky jsou v současné době zejména aktivní senioři,“ uvedla mluvčí Městské policie České Budějovice Věra Školková.

Dobrovolníci u zmíněných přechodů budou dohlížet na bezpečnost každý den, a to vždy od sedmi do osmi hodin ráno. „Práce dobrovolníků je velice dobře přijímána zejména zaměstnanci škol i rodiči dětí, které přes tyto přechody pro chodce denně přecházejí. Ti spoléhají na přítomné dobrovolníky, kteří zajistí bezpečné převedení dětí přes blízký přechod pro chodce,“ uzavřela pro Budějovickou drbnu Školková.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.