Tweet italského herce inspiroval masy lidí k úklidu Říma

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club
InspiraceZe světa 2 minuty radosti

Známému herci z Říma byl dlouho dobu nepříjemný všudypřítomný nepořádek a odpadky povalující se v ulicích města. Místo pouhého lamentování napsal na Twitter příspěvek, ve kterém obyvatele města povzbudil ke společnému úklidu.

Italský herec Alessandro Gassmann napsal jednoho dne na Twitter: „Vyzbrojme se smetáky, pytli a rukavicemi a pojďme vyčistit každý kousek našeho města od odpadků“. Tweet vyvolal u obyvatel Říma velký zájem a získal tisíce kladných odpovědí. Brzy začali místní obyvatelé sdílet na Twitter fotografie, které zachycují jejich boj za krásnější a čistější Řím. Kromě jednotlivců se do akce zapojilo i několik dobrovolnických organizací, které se zaměřují na životní prostředí Říma. Italského herce podpořil i starosta města, jenž si chválil angažovanost obyvatel.

Ačkoliv tweet vyvolal především pozitivní reakce, našli se i lidé s nesouhlasným názorem. Proti nápadu se postavila skupinka místních, jež přišla s názorem, že za úklid odpadků a nepořádku by mělo být odpovědné město, a ne místní obyvatelé. Nicméně, aktivita místních proměnila za pár týdnů vzhled města a upravila ho do podoby, jež je na pohled příjemnější jak obyvatelům Říma, tak i návštěvníkům této evropské metropole.

Zdroj: Huffingtonpost.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci objevili v krvi pacienta protilátku, která ničí koronavirus

Online zábava během karantény: divadelní představení i lekce jógy

Lékařům se podařilo vyléčit už druhého pacienta s HIV

Šije celá země. Česko tvoří roušky v době koronavirové

Inspirativní rozhovor

Tomáš Adamec

Přečtěte si příběh dvacetiletého studenta, který svým nadšením a pílí zlepšuje kvalitu života ve své obci.

Tomáš Adamec