Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Tweet italského herce inspiroval masy lidí k úklidu Říma

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Známému herci z Říma byl dlouho dobu nepříjemný všudypřítomný nepořádek a odpadky povalující se v ulicích města. Místo pouhého lamentování napsal na Twitter příspěvek, ve kterém obyvatele města povzbudil ke společnému úklidu.

Italský herec Alessandro Gassmann napsal jednoho dne na Twitter: „Vyzbrojme se smetáky, pytli a rukavicemi a pojďme vyčistit každý kousek našeho města od odpadků“. Tweet vyvolal u obyvatel Říma velký zájem a získal tisíce kladných odpovědí. Brzy začali místní obyvatelé sdílet na Twitter fotografie, které zachycují jejich boj za krásnější a čistější Řím. Kromě jednotlivců se do akce zapojilo i několik dobrovolnických organizací, které se zaměřují na životní prostředí Říma. Italského herce podpořil i starosta města, jenž si chválil angažovanost obyvatel.

Ačkoliv tweet vyvolal především pozitivní reakce, našli se i lidé s nesouhlasným názorem. Proti nápadu se postavila skupinka místních, jež přišla s názorem, že za úklid odpadků a nepořádku by mělo být odpovědné město, a ne místní obyvatelé. Nicméně, aktivita místních proměnila za pár týdnů vzhled města a upravila ho do podoby, jež je na pohled příjemnější jak obyvatelům Říma, tak i návštěvníkům této evropské metropole.

Zdroj: Huffingtonpost.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost