Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Firemní akce ekologicky a udržitelně. Česká agentura rozjela takzvané green eventy

Ilustrační fotografie. Zdroj: Pexels

Akce postavené na principech udržitelnosti a moderních technologiích jsou hudbou budoucnosti. Tak zní motto české eventové agentury M-ocean, která díky metodě green eventů pořádá firemní akce s minimálními dopady na životní prostředí.

V rámci environmentálních dopadů hledáme pro akce lokality, které jsou dostupné veřejnou dopravou a provozně úsporné. Řešíme materiály, které využíváme pro tvorbu designu dekorací a reklamních nosičů. Zaměřujeme se na prodloužení životního cyklu materiálů a jejich recyklaci,“ uvedla zakladatelka M-ocean Martina Kafková. Při tvorbě akcí agentura oslovuje sociální podniky, kavárny či chráněné dílny a volí takové občerstvení, které využívá lokální ingredience a respektuje aktuální sezónu.

Akce se dají pořádat i udržitelně. Důkazem je agentura M-ocean. Zdroj: Martina Kafková

Mimo jiné M-ocean do udržitelných řešení zapojuje i své klienty. Jejich pozornost směruje například na dopady jednotlivých pokrmů v menu či na uhlíkovou stopu akce. Tu potom kompenzuje třeba podporou výsadby stromů. Pro firmy pořádá agentura vzdělávací semináře, které vychází z metody green events.

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

V USA přišli s unikátním chodítkem. Pomůže starším lidem s chůzí i rovnováhou

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.