Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Extrém nebo skvělý nápad? Švédská restaurace pro jednoho vyvolala vlnu zájmu

Restaurace Bord för en sestává pouze z jednoho stolu a jedné židle. Zroj: FB Bord för en

Vyrazili byste sami na večeři do restaurace? A vyrazili byste sami na večeři do restaurace, kde je jediný stůl? Na první pohled zvláštní myšlenka se v době (po)koronavirové proměnila ve skutečnost.

Co možná zní jako šílený nápad, má ve skutečnosti řadu výhod. Nebudou vás rušit okolní hosté ani vás nebudou trápit obavy z potenciální nákazy. Ve švédské restauraci Bord för en totiž večeří každý host naprosto sám, u stolu uprostřed rozsáhlé louky. Pro zachování maximální bezpečnosti je jídlo servírováno na dálku prostřednictvím košíku na laně. Menu je vegetariánské a v maximální míře využívá lokální suroviny.

Za nápadem stojí švédský pár Linda Karlsson a Rasmus Persson. Myšlenka se zrodila, když dvojice chystala na jaře setkání se svými rodiči, ale zároveň je nechtěla ohrozit – připravila pro ně proto venkovní posezení s pohoštěním a povídali si z bezpečné vzdálenosti. Podobnou příležitost pak nabídli veřejnosti.

Bláznovství? Vězte, že od poloviny května až do začátku srpna, kdy dočasná restaurace zavírá, byly všechny termíny obsazené. Lidi láká možnost večeřet uprostřed přírody i netradiční zážitek, pro někoho je stěžejní bezpečnostní hledisko. „Naprosto nádherný zážitek, jak z hlediska životního prostředí, tak z hlediska jídla. Sedět úplně sama u stolu na louce a trávit čas se sebou, to je skvělý nápad,“ kvituje zákaznice Birgitta Svensson.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak na šťavnatá a chutná rajčata? Účinné hnojivo může být levné a zcela přírodní

Zelený zázrak ve stavebnictví. Budovy z technického konopí snižují uhlíkovou stopu a šetří energii

Stačí jedno gesto. Oběti domácího násilí mohou požádat o pomoc tímto nenápadným signálem

Superhrdina mezi rostlinami. Nenápadný keř funguje jako přirozená čistička vzduchu

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…