Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Druhá šance pro odpad. Česká značka PLASTLO vyrábí designový nábytek z plastů

Česká firma Plastlo dává druhou šanci odpadu. Zdroj fotografie: Kamila Shíbalová

I z nechtěného odpadu mohou vzniknout originální kousky, které vám bude každý závidět. O tom chce veřejnost přesvědčit nově vzniklá značka PLASTLO. Z recyklovaného plastu a kovových trubek vytváří stylové stolky i interiérový design na míru.

Udržitelným přístupem k výrobě chce PLASTLO inspirovat ostatní. Zdroj fotografie: Kamila Shíbalová

Cílem značky je nejen vytvářet smysluplné a funkční produkty, ale také inspirovat k docenění všech zdrojů, které máme k dispozici. „Optikou cirkulárního designu se odpad stává zdrojem. Opět nabývá na hodnotě, navrací se do oběhu a kruh se tak uzavírá. Chceme ukázat, že se ze starého plastu dají vytvořit krásné a užitečné věci,“ říká Tereza Suntychová, zakladatelka PLASTLO. Šetrné nakládání se zdroji je podle ní v dnešní době zásadní, a právě značky věnující se designu mají potenciál pozitivně ovlivnit své zákazníky i další hráče na trhu.

Designové stolky snoubí tradici s inovací. Zdroj fotografie: Kamila Shíbalová

Udržitelnost se v PLASTO propisuje do všech kroků od materiálů přes výrobu až po obaly produktů. Desky stylových stolů se vyrábí ze stoprocentního recyklovaného i recyklovatelného plastu. Použít lze tvrdší typy plastu, jako jsou obaly od kosmetiky nebo víčka z PET lahví. Nohy z ohýbaných kovových trubek pak pocházejí z firmy Kovonax z Hostýnských hor a odkazují k české tradici funkcionalistického nábytku. Nábytek tak kloubí inovativní metody výroby a tradiční řemeslo a poukazuje na jejich úzký vztah.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu