Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Druhá šance pro odpad. Česká značka PLASTLO vyrábí designový nábytek z plastů

Česká firma Plastlo dává druhou šanci odpadu. Zdroj fotografie: Kamila Shíbalová

I z nechtěného odpadu mohou vzniknout originální kousky, které vám bude každý závidět. O tom chce veřejnost přesvědčit nově vzniklá značka PLASTLO. Z recyklovaného plastu a kovových trubek vytváří stylové stolky i interiérový design na míru.

Udržitelným přístupem k výrobě chce PLASTLO inspirovat ostatní. Zdroj fotografie: Kamila Shíbalová

Cílem značky je nejen vytvářet smysluplné a funkční produkty, ale také inspirovat k docenění všech zdrojů, které máme k dispozici. „Optikou cirkulárního designu se odpad stává zdrojem. Opět nabývá na hodnotě, navrací se do oběhu a kruh se tak uzavírá. Chceme ukázat, že se ze starého plastu dají vytvořit krásné a užitečné věci,“ říká Tereza Suntychová, zakladatelka PLASTLO. Šetrné nakládání se zdroji je podle ní v dnešní době zásadní, a právě značky věnující se designu mají potenciál pozitivně ovlivnit své zákazníky i další hráče na trhu.

Designové stolky snoubí tradici s inovací. Zdroj fotografie: Kamila Shíbalová

Udržitelnost se v PLASTO propisuje do všech kroků od materiálů přes výrobu až po obaly produktů. Desky stylových stolů se vyrábí ze stoprocentního recyklovaného i recyklovatelného plastu. Použít lze tvrdší typy plastu, jako jsou obaly od kosmetiky nebo víčka z PET lahví. Nohy z ohýbaných kovových trubek pak pocházejí z firmy Kovonax z Hostýnských hor a odkazují k české tradici funkcionalistického nábytku. Nábytek tak kloubí inovativní metody výroby a tradiční řemeslo a poukazuje na jejich úzký vztah.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…