Dobrovolníci v Olomouci vysadí stromy a podpoří léčbu pacientů s cystickou fibrózou

Zdroj fotografie: stromytobe.cz

Pracovníci neziskové organizace Crosspoint Olomouc vyzývají dobrovolníky k netradiční lesní benefici. Celkem čtyři víkendové dny budou zájemci sázet stromy v lese v Březové u Litovle. Město Olomouc a Lesy města Olomouce navíc za každý vysázený strom přispějí pět korun do této neziskové organizace. Ta pomáhá pacientům s cystickou fibrózou.

Podle primátora Miroslava Žbánka je záměrem města podpořit v lidech vztah k lesu. Zároveň doufá, že dobrovolníci ve stáří budou vyprávět svým vnoučatům, jak zachraňovali les. ,,Věřím, že na benefici dorazí dvě stě dobrovolníků, podaří se vysadit plánovaných dvacet tisíc sazenic, a my tak předáme na konto Crosspointu sto tisíc korun,“ dodal primátor Miroslav Žbánek.

Tato netradiční lesní benefice tak pomůže hned dvakrát. Dobrovolníci vysadí stromy v lese, které postihlo řádění kůrovce. Zároveň za každý vysázený strom získají dobrovolníci pět korun na podporu pacientů, kteří trpí cystickou fibrózou. Peníze dostane nezisková organizace Crosspoint. Výtěžek podpoří léčbu pacientů ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Lesní benefice proběhne o víkendu od 12. do 13. října, dále v neděli 20. října a 3. listopadu. Dobrovolníci se mohou přihlásit na internetových stránkách projektu.

Autor článku

Zuzana Tomášková