Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dobrovolníci v Indii přeměnili staré vagony na školní učebny

Zdroj fotografií: swns.com

Základní škola Ashokapuram Primary School v indickém městě Mysore se v loňském roce spojila s tamější železniční společností South Western Railways. Proč? Klesající počet žáků se totiž rozhodla řešit navýšením počtu učeben. A ty vytvořila právě ze starých vlaků vyřazených z provozu.

Jakkoliv se to může jevit zvláštně, v Indii nejde o úplně nový model. Staré vagony jsou finančně dostupné a po úpravách k daným účelům naprosto dostačující. Pro žáky je navíc jejich prostředí zajímavé, zvlášť pak v oblastech, kudy železniční tratě vůbec nevedou.

V Mysore se součástí školního inventáře staly dva vagony. O jejich úpravu se postarali dobrovolníci. Jeden vagon slouží přímo jako učebna, druhý plní funkci společenské místnosti v čase oběda nebo speciálních třídních aktivit. Dobrovolníci natřeli soupravu chytlavými barvami a doplnili školními prvky, jako jsou písmena, číslice nebo mapy. Podle učitelů přinesla snaha ovoce a počet žáků po zpřístupnění nových prostor opět vzrostl. Do budoucna je ještě v plánu využít nepotřebný šrot k zastřešení areálu školy.

Zdroj: goodnewsnetwork.org, indianlink.com.au

Související články

Byznys

Bulharská studentka vymyslela revoluční tablet pro nevidomé

Byznys

Česko patří podle prestižního časopisu mezi tahouny světového designu

Inspirace

Projekt Global Running Day chce 1. června rozběhat milion dětí po celém světě

Byznys

V Leedsu vyrobili unikátní pivo s nulovým odpadem

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.