Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Do metra bez kalhot? Na mezinárodní den zvaný ,,No Pants Day“ povoleno

"No Pants Day" v přazském metru, foto: Deník/Martin Divíšek

Neobvyklý trend, kdy si cestující podzemkou záměrně nevezmou spodní část svého oděvu a dobrovolně tak ukazují své spodní prádlo, odstartoval v roce 2002 v New Yorku. Tehdy se jej zúčastnilo pouhých 7 (mužských) odvážlivců. Letos se do projektu nazvaného ,,No Pants Day“ zapojily již tisíce mužů i žen po celém světě.

Celkově se bez kalhot v metru jezdilo asi v 60 městech, mezi nimiž nechyběla města jako Milán, Berlín, Bukurešť a také Praha, kde mezi Florencí a Muzeem cestovalo napůl oblečeno, napůl vysvlečeno více než dvacet osob. Jedny z nejtěžších podmínek si zažili Londýňané, kteří se potýkali s krutými lednovými teplotami.

"No Pants Day" v londýnském metru, foto: AFP/Getty Images

„No Pants Day“ v londýnském metru, foto: AFP/Getty Images

 

Přestože probíhá ,,Den Bez Kalhot“ tradičně v půlce ledna, účastníci projektu se musí v metru tvářit, jako by se nechumelilo a nedat na sobě nic znát. Striktní pravidla také zakazují bavit se s ostatními a doporučují věnovat se některé z tradičních činností, jakými jsou například četba knihy, novin, brouzdání na mobilu či třeba vyšívání.

Tento den má dle slov organizátorů oslavovat pošetilost, a přestože vám můžou drkotat zuby a omrzat stehna, měli byste to na úkor tohoto svátku statečně vydržet! Skvěle se tak pobavíte a budete mít nezapomenutelné zážitky na cestu metrem uprostřed zimy.

 

Gabriela Dittrichová, redaktorka pozitivních zpráv v Británii

Související články

Inspirace

Nová mapa londýnského metra pomůže cestujícím s klaustrofobií

Byznys

Londýn spouští nonstop metro

Inspirace

Cestující pražského metra se rozpohybovali v rytmech tance

Společnost

V pražském metru bude od podzimu dostupný mobilní signál i internet

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.