Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Do metra bez kalhot? Na mezinárodní den zvaný ,,No Pants Day“ povoleno

"No Pants Day" v přazském metru, foto: Deník/Martin Divíšek

Neobvyklý trend, kdy si cestující podzemkou záměrně nevezmou spodní část svého oděvu a dobrovolně tak ukazují své spodní prádlo, odstartoval v roce 2002 v New Yorku. Tehdy se jej zúčastnilo pouhých 7 (mužských) odvážlivců. Letos se do projektu nazvaného ,,No Pants Day“ zapojily již tisíce mužů i žen po celém světě.

Celkově se bez kalhot v metru jezdilo asi v 60 městech, mezi nimiž nechyběla města jako Milán, Berlín, Bukurešť a také Praha, kde mezi Florencí a Muzeem cestovalo napůl oblečeno, napůl vysvlečeno více než dvacet osob. Jedny z nejtěžších podmínek si zažili Londýňané, kteří se potýkali s krutými lednovými teplotami.

"No Pants Day" v londýnském metru, foto: AFP/Getty Images

„No Pants Day“ v londýnském metru, foto: AFP/Getty Images

 

Přestože probíhá ,,Den Bez Kalhot“ tradičně v půlce ledna, účastníci projektu se musí v metru tvářit, jako by se nechumelilo a nedat na sobě nic znát. Striktní pravidla také zakazují bavit se s ostatními a doporučují věnovat se některé z tradičních činností, jakými jsou například četba knihy, novin, brouzdání na mobilu či třeba vyšívání.

Tento den má dle slov organizátorů oslavovat pošetilost, a přestože vám můžou drkotat zuby a omrzat stehna, měli byste to na úkor tohoto svátku statečně vydržet! Skvěle se tak pobavíte a budete mít nezapomenutelné zážitky na cestu metrem uprostřed zimy.

 

Gabriela Dittrichová, redaktorka pozitivních zpráv v Británii

Související články

Zaručeně zlepší den

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Najdou deštné pralesy další zastání? Nová aliance má prosadit jejich větší ochranu

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Životy mileniálů nejsou jednoduché. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jde především o zábavu…