Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Do 14 let byla zdravá, pak jí našli nádor. Pomozte Adrianě v cestě za snem a přispějte jí na léčbu

Adriana od svých 14 let bojuje a snaží se vrátit k normálnímu životu. Zdroj fotografie: znesnáze21

Do svých 14 let Adriana Pazderková žila normální život talentované školačky, těšila se na budoucnost a plánovala studium medicíny. V létě roku 2014 se její život ale obrátil vzhůru nohama – lékaři našli mladé dívce nádor v hlavě. Adriana se vrhla do boje za normální život, nyní ale potřebuje nákladnou léčbu kmenovými buňkami, na kterou může nyní přispět úplně kdokoli.

Nádor v hlavě mladé dívky byl sice nezhoubný, ale Adriana se probrala z umělého spánku jako ležák napojený na přístroje. „Vypracovala jsem se k vozíku, následně chodítku, uspěla jsem u maturitní zkoušky a nyní usiluji o studium psychologie, která mě naprosto fascinuje,“ vysvětluje Adriana.

Několikrát ročně absolvuje jednadvacetiletá slečna neurorehabilitaci, kde dostává doporučenou i léčbu kmenovými buňkami. Bohužel tyto zákroky nehradí zdravotní pojišťovna. Kamarádka Adriany Michaela Mikulenková proto založila sbírku, jejímž cílem je vybrat alespoň 250 tisíc korun. Celkem tvoří náklady na léčbu půl milionu korun, dívky tak doufají, že vyberou alespoň polovinu peněz. „Tak ráda bych zase sama chodila a myslím si, že jdu po správné cestě, jenže pouhá vůle bohužel nestačí. Budu vděčná za jakýkoli příspěvek, který mi pomůže k návratu do normálního života,“ dodává Adriana.

Na léčbu je možné přispět ve sbírce na webu znesnáze21.

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Naděje v léčbě rakoviny: nová chemoimunoterapie zamezuje jejímu relapsu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Ve vzduchu poletují sněhové vločky, přes okno je vidět rozsvícený stromeček a uvnitř to voní po…