Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Děti vyzývají ke snížení emisí aspoň na jeden den

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

How Low Can We Go je název iniciativy, s níž přišli Skyler a Cayden. Jsou to sourozenci a je jim osm a deset let. I když jsou děti, rozhodli se aktivně zapojit do ochrany naší přírody.

Dne 30. listopadu se v Paříži koná důležitá konference o změně klimatu. Sourozenci si však uvědomili, že nemusejí čekat na to, jaká opatření ohledně snížení emisí událost přinese, ale že se rovnou mohou pustit do akce a ukázat svou podporu.

„How Low Can We Go je kolektivní akce, k níž se může přidat kdokoliv a odkudkoliv, aby poslal zprávu, že je připravený a ochotný snížit emise uhlíku,“ uvedla pro server Good News Network matka dětí Ingrid Palmquist. Sourozenci zveřejnili video k celé události, v němž například vyzývají „vypněte své motory“ nebo „sedněte na kolo“.

Jako první přijala výzvu od dětí jejich babička. Připojila se také škola, kterou sourozenci navštěvují, přátelé i místní podniky. Zapojit by se měli i lidé z jiných zemí – z Finska, Anglie či Ghany. Ti všichni se pokusí poslední listopadový den snížit svou spotřebu fosilních paliv na minimum.

Sourozenci sdílejí také jednoduchý návod, jak se k akci připojit. Zaprvé zaparkovat auta a celý den s nimi nejezdit. Zadruhé vypnout vše, co funguje díky fosilním palivům. A zatřetí dát sám sobě slib a i v dalších dnech se snažit minimalizovat využívaní těchto surovin.

Skyler a Cayden berou výzvu jako možnost strávit celý den venku. K tomu lákají i další děti. „To je skutečný život. Reálný život není na obrazovce,“ uzavřel pro Good News Network Cayden.

Zdroj: goodnewsnetwork.org

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.