Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Děti vyzývají ke snížení emisí aspoň na jeden den

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

How Low Can We Go je název iniciativy, s níž přišli Skyler a Cayden. Jsou to sourozenci a je jim osm a deset let. I když jsou děti, rozhodli se aktivně zapojit do ochrany naší přírody.

Dne 30. listopadu se v Paříži koná důležitá konference o změně klimatu. Sourozenci si však uvědomili, že nemusejí čekat na to, jaká opatření ohledně snížení emisí událost přinese, ale že se rovnou mohou pustit do akce a ukázat svou podporu.

„How Low Can We Go je kolektivní akce, k níž se může přidat kdokoliv a odkudkoliv, aby poslal zprávu, že je připravený a ochotný snížit emise uhlíku,“ uvedla pro server Good News Network matka dětí Ingrid Palmquist. Sourozenci zveřejnili video k celé události, v němž například vyzývají „vypněte své motory“ nebo „sedněte na kolo“.

Jako první přijala výzvu od dětí jejich babička. Připojila se také škola, kterou sourozenci navštěvují, přátelé i místní podniky. Zapojit by se měli i lidé z jiných zemí – z Finska, Anglie či Ghany. Ti všichni se pokusí poslední listopadový den snížit svou spotřebu fosilních paliv na minimum.

Sourozenci sdílejí také jednoduchý návod, jak se k akci připojit. Zaprvé zaparkovat auta a celý den s nimi nejezdit. Zadruhé vypnout vše, co funguje díky fosilním palivům. A zatřetí dát sám sobě slib a i v dalších dnech se snažit minimalizovat využívaní těchto surovin.

Skyler a Cayden berou výzvu jako možnost strávit celý den venku. K tomu lákají i další děti. „To je skutečný život. Reálný život není na obrazovce,“ uzavřel pro Good News Network Cayden.

Zdroj: goodnewsnetwork.org

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Brněnští vědci vyvinuli nový tlumič pro vlaky. Zvýší jejich rychlost a ochrání koleje

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.