Děčínská zoo přivítala na svět mládě vzácného takina indického

Zdroj fotografií: Zoo Děčín

Děčínská zoologická zahrada slaví nový přírůstek! Na konci března tam přišlo na svět mláďátko vzácného takina indického. Tamní zoo na odchov tohoto kopytníka čekala devět let. Novorozená samička je veselá a čiperná, má se čile k světu.

Matkou mláděte je devítiletá Abby, která do děčínské zoo přišla v roce 2013 z chomutovského zooparku. Tatínkem se stal osmiletý samec Takko pocházející z estonské zoologické zahrady v Tallinu. Novorozeně je pro ošetřovatele velkým úspěchem. „Mládě pro nás bylo obrovským překvapením, pár spolu žije již několik let a po tak dlouhé době už jsme v odchov ani nedoufali,“ uvedl zoolog z děčínské zahrady Roman Řehák.

Takin indický je prazvláštní kopytník, který se svým vzhledem vymyká běžnému zařazení. Patří do zvláštní skupiny přežvýkavců, která má vývojově blízko k turům i ovcím. Nese přitom znaky obou těchto zvířat. Takini indičtí se vyskytují v Číně, Indii a Myanmaru, kde obývají horské oblasti. Jejich chovu se v rámci Unie českých a slovenských zahrad věnují kromě Děčína ještě další čtyři zahrady – Zoo Brno, Zoo Praha, Zoopark Chomutov a Zoo Košice.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Více kroků = delší život? Vědci přinesli nová zjištění o chůzi

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura