Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Děčínská zoo přivítala na svět mládě vzácného takina indického

Zdroj fotografií: Zoo Děčín

Děčínská zoologická zahrada slaví nový přírůstek! Na konci března tam přišlo na svět mláďátko vzácného takina indického. Tamní zoo na odchov tohoto kopytníka čekala devět let. Novorozená samička je veselá a čiperná, má se čile k světu.

Matkou mláděte je devítiletá Abby, která do děčínské zoo přišla v roce 2013 z chomutovského zooparku. Tatínkem se stal osmiletý samec Takko pocházející z estonské zoologické zahrady v Tallinu. Novorozeně je pro ošetřovatele velkým úspěchem. „Mládě pro nás bylo obrovským překvapením, pár spolu žije již několik let a po tak dlouhé době už jsme v odchov ani nedoufali,“ uvedl zoolog z děčínské zahrady Roman Řehák.

Takin indický je prazvláštní kopytník, který se svým vzhledem vymyká běžnému zařazení. Patří do zvláštní skupiny přežvýkavců, která má vývojově blízko k turům i ovcím. Nese přitom znaky obou těchto zvířat. Takini indičtí se vyskytují v Číně, Indii a Myanmaru, kde obývají horské oblasti. Jejich chovu se v rámci Unie českých a slovenských zahrad věnují kromě Děčína ještě další čtyři zahrady – Zoo Brno, Zoo Praha, Zoopark Chomutov a Zoo Košice.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Čerstvá a lokální zelenina na poušti i ve městě. Pěstování v kontejnerech slibuje revoluční změny

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…