Další krok směrem k přírodě. Na Břeclavsku vzniká nový lužní les

Zdroj fotografií: Povodí Moravy; Pixabay

Výsadba stromů je čím dál populárnější aktivitou, ale co vysadit rovnou celý les? Takového projektu se dočkají obyvatelé Břeclavska. Mezi tamními obcemi Novosedly a Jevišovkou do roka vznikne nový lužní les. Bude se jednat o součást obnovy Baštýnského potoka.

Cílem projektu je obnovení přirozeného vodního režimu území mezi Baštýnským potokem, železniční tratí a řekou Dyjí. Plán počítá i se zalesněním této oblasti. „V lokalitě vysázíme skladbou bohatý lužní les, ve kterém budou růst desítky různých druhů stromů včetně ovocných. Během prací dojde nejen k revitalizaci vlastního Baštýnského potoka, ale také vybudujeme mokřad s tůní,“ popsal generální ředitel Povodí Moravy Václav Gargulák. Výše investice činí téměř 18 a půl milionu korun. Práce by měly skončit ke konci letošního roku.

Průběh prací. Zdroj: Povodí Moravy

Povodí Moravy se prostřednictvím svých projektů snaží dlouhodobě plnit program ozdravování krajiny. Konkrétně se jedná o obnovu vodních toků, přípravu protipovodňových opatření šetrných k přírodě a zajišťování migrace vodních živočichů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura