Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Crowdfundingu se v Česku daří, jeho obliba rok od roku roste

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: hithit.com

Výprava žlutých trabantů do Tichomoří, divadelní představení handicapovaných Nefňuka, multifunkční umělecký prostor Jatka78 nebo nezávislá internetová televize DVTV. To jsou některé z nejúspěšnějších projektů podpořených na poli českého crowdfundingu, který je stále oblíbenější.

Skrze dva hlavní české crowdfundingové servery – Startovač a Hithit – přispěli lidé v loňském roce téměř 46 milionů korun. O rok dříve to byla necelá polovina. Škála projektů je široká – od umění a kulturu přes podnikání až po technologie.

Crowdfunding je způsob financování, na němž se podílí větší množství jednotlivců. Usnadňuje start začínajícím podnikatelům nebo neziskovým projektům. Podporovatelé dostávají za svůj příspěvek různé originální odměny.

I my v redakci Pozitivních zpráv crowdfundingové platformy sledujeme a vybrané projekty podporujeme – ať už finančně, či mediálně. Nedávno jsme psali například o nevidomém běžci, kterému peníze získané crowdfundingem umožnily zúčastnit se maratonu na Velké čínské zdi a splnit si tak sen, nebo o kampani na vybudování speciální platformy pomáhající lidem s nemocí ALS.

Zdroj: rozhlas.cz

Související články

Inspirace

Počet Čechů přispívajících na dobrou věc opět vzrostl

Byznys

Nadace podpořila dobrovolné hasiče podílející se na komunitním životě

Byznys

V roce 2016 lidé skrz darujme.cz poslali neziskovkám přes 28 milionů

Inspirace

V Česku startuje osvětová kampaň iniciativy Bezobalu

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec dezinformací o pandemii. Nový web uvádí informace na pravou míru

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.