Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Covid-bus vyjíždí do ulic. Pomůže s testováním koronaviru na jižní Moravě

Covid-bus vyjede do ulic už 1. října. Zdroj fotografie: FN Brno, Jihomoravský kraj

Ani koronavirus české zdravotnictví nezastaví, ba právě naopak. Od října bude jižní Moravou projíždět unikátní covid-bus. Jedná se o jedinečné mobilní odběrové centrum, které bude na vybraných místech sbírat vzorky stěrů na indikaci přítomnosti koronaviru.

Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) bude za přispění Jihomoravského kraje provozovat nový dopravní prostředek od 1. října minimálně pět dní v týdnu v rozsahu osm hodin denně. „Testování bude probíhat na konkrétních odběrných místech, a to zejména na základě aktuální epidemiologické situace v jednotlivých částech regionu. Primárně chceme, aby se kapacity fakultních a krajských nemocnice pro testování zaměřily na osoby indikované krajskou hygienickou stanicí a praktickými lékaři,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Testy na koronavirus. Zdroj fotografie: FN Brno, Jihomoravský kraj

Mobilní autobus bude vybaven všemi potřebnými pomůckami, které zdravotníci potřebují k odebrání stěru. Následně bude zajíždět do vytipovaných míst. Objednávky na stěry bude možné učinit přes rezervační systém FN Brno.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Brněnské vánoční trhy pomáhají i opuštěným zvířatům

Vědci našli dvě galaxie ukryté na okraji času i prostoru

Unikátní objev. Vědci nalezli nejbližší černou díru Země

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…