Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Chcete na sobě zapracovat, ale nevíte, jak začít? Vyrazte na Festival osobnostního rozvoje

2 minuty radosti
Nabídka aktivit je pestrá, na své si přijde každý. Zdroj fotografie: Kalokagathia

V krásném prostředí Českomoravské vrchoviny se již tradičně sejdou lidé z celé republiky na Festivalu osobnostního rozvoje. Od 18. do 20. září si pod vedením zkušených lektorů vyzkouší nejrůznější aktivity zaměřené na seberozvoj. Zúčastnit se může každý, kdo má zájem na sobě pracovat, ale třeba ještě neví, jak na to.

Ukázka z tvůrčího workshopu. Zdroj fotografie: Kalokagathia

Letošní festival nabídne pět druhů workshopů a bohatý doprovodný program. Podle zájmu se lidé mohou přihlásit na pohybové, relaxační, komunikační, sebezkušenostní či tvůrčí semináře. „Počet workshopů jsme v průběhu let snížili ve prospěch jejich délky a kvality. Neslouží tak pouze jako ochutnávka, ale je možné v nich zajít více do hloubky a najít skutečný přesah do života,“ uvedl jeden z organizátorů Martin Rehuš.

Účastníci si mohou vyzkoušet například i přirozenou komunikaci s koněm. Zdroj fotografie: Kalokagathia

Tým organizátorů ze spolku Kalokagathia má za sebou množství kurzů využívajících neformální vzdělávání a zážitkovou pedagogiku. „Každý jsme jiný a v tom je naše síla. Baví nás rozvíjet sebe i ostatní, a proto již přes tři roky organizujeme různé zážitkově-vzdělávací akce. Věříme, že každý může růst,“ vysvětlil Rehuš. Členové spolku usilují o podporu pěstování zdravých offline vztahů mezi lidmi a budování komunity.

Třetí ročník Festivalu osobnostního rozvoje proběhne v městysu Křižanov na Vysočině. Zdroj fotografie: Kalokagathia

Na festivalu si účastníci kromě workshopů mohou vyzkoušet například Smysluplné rozhovory, nově lektoři ve spolupráci s organizací Hnutí Brontosaurus představí jako součást osobního rozvoje dobrovolnictví. „Den před festivalem proběhne příprava na podzimní výsadbu stromů. Růst totiž můžeme nejen my, ale i příroda kolem nás,“ uzavřel Martin Rehuš.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie