Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Cestující v Praze se dočkají kvalitního internetového připojení v metru

Zdroj fotografie: Pixabay

Rádi si krátíte dlouhou chvíli v metru sledováním novinek nebo čtením pozitivních zpráv? Nově bude surfování na internetu v pražském podzemí zase o něco dostupnější a především rychlejší. Mobilní operátoři spustili testovací provoz pokrytí vysokorychlostní sítí LTE na trase metra B mezi stanicemi Křižíkova a Invalidovna.

V dalších týdnech je v plánu rozšířit pokrytí na linku A na úsek mezi zastávkami Muzeum a Můstek. Do konce června by síť měla přibýt ještě v úsecích Staroměstská – Dejvická, Florenc – Českomoravská a Smíchovské nádraží – Anděl. V současnosti LTE síť pokrývá 18 stanic a přilehlé tunely metra. Její zavedení umožňuje především pohodlnější používání internetu.

Operátoři pokrývají metro LTE technologií na vlastní náklady. Úsek mezi dvěma stanicemi přitom vyjde asi na 10 milionů korun. Výstavba se odehrává pouze v noci, v krátké době necelých tří hodin, kdy vlaky nejezdí. Podílí se na ní 70 techniků operátorů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.