Cestující v Praze se dočkají kvalitního internetového připojení v metru

Zdroj fotografie: Pixabay

Rádi si krátíte dlouhou chvíli v metru sledováním novinek nebo čtením pozitivních zpráv? Nově bude surfování na internetu v pražském podzemí zase o něco dostupnější a především rychlejší. Mobilní operátoři spustili testovací provoz pokrytí vysokorychlostní sítí LTE na trase metra B mezi stanicemi Křižíkova a Invalidovna.

V dalších týdnech je v plánu rozšířit pokrytí na linku A na úsek mezi zastávkami Muzeum a Můstek. Do konce června by síť měla přibýt ještě v úsecích Staroměstská – Dejvická, Florenc – Českomoravská a Smíchovské nádraží – Anděl. V současnosti LTE síť pokrývá 18 stanic a přilehlé tunely metra. Její zavedení umožňuje především pohodlnější používání internetu.

Operátoři pokrývají metro LTE technologií na vlastní náklady. Úsek mezi dvěma stanicemi přitom vyjde asi na 10 milionů korun. Výstavba se odehrává pouze v noci, v krátké době necelých tří hodin, kdy vlaky nejezdí. Podílí se na ní 70 techniků operátorů.

Související články

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Zubři málem vyhynuli. Teď se vracejí do volné přírody po celé Evropě

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.