Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česko zřejmě bude mít druhého věděckého diplomata. Měl by působit v USA

Návrh na zřízení nového postu vědeckého diplomata ještě musí schválit vláda. Ilustrační foto: Dollar Photo Club.

Česká republika by mohla mít druhého vědeckého diplomata v zahraničí. Návrh na zřízení postu vědeckého diplomata ve Spojených státech amerických ještě musí schválit vláda.  První vědeckou diplomatkou je už Delana Mikolášová, která od loňského října působí v Izraeli.

Úkolem vědecko diplomatky je propojovat vědecké instituce například s firmami, které můžou spolupracovat na výzkumu.Detaily nového postu v USA teď ladí ministerstvo zahraničí a místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek.

Podle Bělobrádka bude mít Česko maximálně pět vědeckých diplomatů. Vedle Spojených států amerických uvažuje ještě o Německu, Jižní Koreji nebo Číně.

 

Zdroj: Rozhlas.cz

 

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.