Molekulární biogerontolog João Pedro de Magalhães je přesvědčený, že lidský život by díky přeprogramování organismu mohl trvat tisíce let. O jeho teorii informoval magazín 100+1.
Délka lidského života je průměrně 70 let. Díky pokrokům v lékařské péči a novým informacím o správné životosprávě se dá tato hranice posunout, ale ne nijak závratně.
Podle některých genetiků je maximální délka lidského života stanovena na 115 let a je takto zapsaná v našem genomu. Jiní vědci jsou ale věří, že do lidských buněk se dá zasáhnout jako do operačního systému a tuto hranici mnohonásobně překonat.
Jedním z nich je molekulární biogerontolog João Pedro de Magalhães z britského Institutu pro zánět a stárnutí na Birminghamské univerzitě. Ten je mimo jiné také autorem sci-fi příběhů. Na základě výzkumu genomů dlouhověkých živočichů (např. velryby grónské či rypoše lysého) přišel s tvrzením, že lidé by mohli díky přeprogramování organismu žít třeba až 20 tisíc let.. Podle Magalhãese jde ale o záležitost daleké budoucnosti a nebude to lehký úkol.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to
Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…