Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zdravotnictví posílí mladí lékaři s praxí. Získají ji už během studia v nové cvičné nemocnici

Ilustrační foto: Freepik

Těžko na cvičišti, lehko na sále. V duchu tohoto hesla buduje Lékařská fakulta Ostravské univerzity speciální cvičnou nemocnici pro budoucí lékaře. Projekt umožní moderní simulační výuku. Medici si tak vyzkoušejí nejrůznější úkony, se kterými se mohou v praxi potkat.

Simulační způsob výuky přináší hned několik výhod. Různé situace a zákroky si mohou studenti zkoušet opakovaně, bez zbytečného stresu z možného poškození pacienta. Ze záznamů ošetření pak budou odborní garanti jednotlivé kroky budoucích lékařů analyzovat, vyhodnocovat a společně s nimi dále zdokonalovat. Medici navíc budou mít k dispozici speciální pomůcky, jako je simulátor novorozence.

Simulační centrum bude mít dvě podlaží. Kromě oddělení urgentního příjmu, nebude chybět ani ARO či JIP. První studenti by se v něm měli začít vzdělávat od akademického roku 2021/2022.

Související články

Zaručeně zlepší den

Největší kosmický festival v tuzemsku Czech Space Week je zpět. Odstartuje 28. listopadu a přinese opět řadu novinek

Z mimiky obličeje vědci zjistí, zda trpíte Parkinsonem

Jak podpořit mikrobiom bez probiotik? Pomohou rajčata

Pohled z Pákistánu: Jsou městské lesy odpovědí na přehřívání měst?

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Jaké to je, když přijde déšť na návštěvu? A co když uletí balónky? Novinka z pera básnířky Zuzany…