Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

České Švýcarsko se po požáru úspěšně zotavuje. Už je přístupné veřejnosti

2 minuty radosti
Foto: Ministerstvo životního prostředí

V národním parku České Švýcarsko o Velikonocích začala hlavní turistická sezóna. Loňský požár mnohá místa poškodil, ale většina z nich už je opět přístupných. Nová sezóna přináší řadu novinek. Kromě nových tras budou moci turisté zdarma využít veřejnou hromadnou dopravu v celém Ústeckém kraji, a to pokud v regionu stráví alespoň dvě noci.

Přesun mezi jednotlivými místy usnadní nová autobusová linka, tzv. shuttle bus. Díky této dopravě se návštěvníci mohou od konce dubna dostat například k Pravčické bráně. Pokud se k ní rozhodnou vydat pěšky, budou muset vynechat Gabrielinu stezku, která pro tuto sezónu ještě zůstává zavřená. Místo ní však mohou použít Mlýnskou stezku.

Letošní sezóna je ovlivněna některými omezeními v důsledku loňského požáru, ale také přináší pro turisty spoustu novinek. Patří k nim otevření Mlýnské stezky, nová kyvadlová doprava nebo výhodnější cestování po celém regionu. To vše zpříjemní návštěvu Českého Švýcarska, které má výletníkům a dovolenkářům rozhodně co nabídnout“, uvádí ředitel obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko Jan Šmíd.

Uzavřená zůstane také Edmundova soutěska, místo ní ale mohou návštěvníci vyrazit do vod v Divoké soutěsce. Veškerý omezení i novinky jsou zaznamenány v mapkách, které jsou k dostání v infocentrech či ubytovacích zařízeních. Například oblíbená Hřebenovka bude slavnostně otevřena už v úterý.

Související články

Zaručeně zlepší den

I černé díry mohou mít škytavku, zjistili vědci

„Hovězí rýže“ z Jižní Koreje. Bude to jídlo budoucnosti?

Citymind: Nadějný AI projekt z Česka

Světelná terapie by mohla pomoci milionům pacientů se srdečními problémy

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…