Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

České Švýcarsko se po požáru úspěšně zotavuje. Už je přístupné veřejnosti

2 minuty radosti
Foto: Ministerstvo životního prostředí

V národním parku České Švýcarsko o Velikonocích začala hlavní turistická sezóna. Loňský požár mnohá místa poškodil, ale většina z nich už je opět přístupných. Nová sezóna přináší řadu novinek. Kromě nových tras budou moci turisté zdarma využít veřejnou hromadnou dopravu v celém Ústeckém kraji, a to pokud v regionu stráví alespoň dvě noci.

Přesun mezi jednotlivými místy usnadní nová autobusová linka, tzv. shuttle bus. Díky této dopravě se návštěvníci mohou od konce dubna dostat například k Pravčické bráně. Pokud se k ní rozhodnou vydat pěšky, budou muset vynechat Gabrielinu stezku, která pro tuto sezónu ještě zůstává zavřená. Místo ní však mohou použít Mlýnskou stezku.

Letošní sezóna je ovlivněna některými omezeními v důsledku loňského požáru, ale také přináší pro turisty spoustu novinek. Patří k nim otevření Mlýnské stezky, nová kyvadlová doprava nebo výhodnější cestování po celém regionu. To vše zpříjemní návštěvu Českého Švýcarska, které má výletníkům a dovolenkářům rozhodně co nabídnout“, uvádí ředitel obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko Jan Šmíd.

Uzavřená zůstane také Edmundova soutěska, místo ní ale mohou návštěvníci vyrazit do vod v Divoké soutěsce. Veškerý omezení i novinky jsou zaznamenány v mapkách, které jsou k dostání v infocentrech či ubytovacích zařízeních. Například oblíbená Hřebenovka bude slavnostně otevřena už v úterý.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vlčí pár v Jeseníkách. Poprvé jej tam zachytily fotopasti

Orgasmický koncert. Žena se neudržela na hudebním vystoupení

Formule 1 daruje Itálii milion eur na pomoc po povodních

Příroda je inteligentní. Horská louka si pamatuje předchozí generaci rostlin

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Žena po 40 může být sebevědomá a v kondici. Kniha lékařů poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Žena po 40 může být sebevědomá a v kondici. Kniha lékařů poradí, jak na to

Čtyřicítka děsí mnoho žen. Jedná se o pomyslný milník, jehož dosažení však nemusí znamenat nic…