Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

České firmy získaly díky agentuře CzechTrade zakázky v hodnotě asi 1,3 miliardy korun

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Agentura CzechTrade v roce 2015 pomohla českým firmám získat zakázky v hodnotě 1,3 miliardy korun. Státní agentura zaznamenala 28 procentní nárůst zájmu o své služby a podařilo se jí uskutečnit celkem 1 996 obchodních případů pro více než tisícovku českých firem.

Nejúspěšnější zahraniční kancelář agentury CzechTrade podle počtu zprostředkovaných zakázek je v Budapešti, nejvíce úspěšných případů pak vykázala zahraniční kancelář v Düsseldorfu.

„Loni jsme zaznamenali celkem 122 úspěšných případů v celkové hodnotě přesahující 1,3 miliardy korun. České firmy na agentuře CzechTrade oceňují především úsporu času a nákladů, které plynou z naší přítomnosti v téměř padeesáti zemích po celém světě, a status vládní agentury. Letos bychom se chtěli více zaměřit na regiony Česka a inspirovat české společnosti ke vstupu na zahraniční trhy prostřednictvím příběhů a zkušeností podniků, které již v zahraniční uspěly,“ řekl generální ředitel agentury Radomil Doležal. Pro letošní rok vedení agentury CzechTrade chystá vstup do regionů a otevření pěti regionálních exportních míst.

CzechTrade je agentura na podporu exportu, řízená Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky. Funkcí agentury, která působí od roku 1997, je pomáhat českým firmám a podnikatelům proniknout na zahraniční trhy. Zájemci o spolupráci si mohou vybrat ze široké nabídky asistenčních služeb, případně sami nadefinovat jejich podobu dle svých individuálních potřeb.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Novinka v léčbě cukrovky. Horké koupele mají dobrý vliv na krevní tlak i obezitu

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.