Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česká příroda bez odpadků. Turisté mohou nově na horách třídit plasty i papír

Zdroj fotografie: Třídíme na sněhu

Jak zajistit čistotu na horách a jinde v přírodě? Speciální tříkoše přistavené u parkovišť, výchozích míst na túry a u výdejních okének to usnadní. Jedná se o součást speciálního projektu Třídíme na sněhu, který má podpořit recyklaci mimo domov.

Už druhou zimu fungují v českých lyžařských resortech unikátní tříkoše na plast, papír a směsný odpad. Zdroj fotografie: Třídíme na sněhu

Ve volnočasových resortech v celé České republice fungují od roku 2020 unikátní tříkoše na třídění odpadu. Vyrobené jsou z 97 procent z recyklovaných plastů. Zájemci do nich mohou třídit použité plastové a papírové obaly. Provozovatelé resortů zapojených do projektu tříděný odpad pravidelně svážejí do větších kontejnerů. Smetí pak putuje na dotřiďovací linku a k recyklaci.

Tříkoše jdou příkladem, protože jsou z 97 procent vyrobené z recyklovaných plastů z České republiky. Zdroj fotografie: Třídíme na sněhu

Loni se návštěvníkům podařilo v areálech vytřídit 22 tun plastů a papírů. Aby byla recyklace odpadu atraktivnější, tak je tento rok každý zimní víkend ve vybraném rezortu možné soutěžit o praktické zimní dárky a speciální medaile. Více informací najdete zde.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu