Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česká online služba umožňuje kempovat na divoko a přitom legálně

Zdroj fotografie: Pixabay

Vylézt ze stanu nebo karavanu a vychutnat si v tichu ranní kávu s výhledem do přírody. Romantická idylka, která vás ve většině přeplněných kempů nečeká. Služba BezKempu přináší řešení, jak si při kempování dopřát soukromí a zároveň nedělat nic zakázaného. Pomocí internetové stránky si cestovatelé mohou zarezervovat místo přímo u vlastníka pozemku a kempovat tak sice „na divoko“, ale legálně.

Zájemci si mohou vhodné místo pro nocleh vyhledat v seznamu dostupných pozemků nebo přímo v mapě zobrazující všechny možnosti v požadované lokalitě. Pozemky je také možné filtrovat podle jejich charakteristik – například podle vhodnosti pro karavany nebo úrovně sociálního zázemí. Stránka zároveň umožňuje jednotlivé pozemky hodnotit a čerpat tak ze zkušenosti dalších kempařů.  

„Rádi bychom, aby s BezKempu bylo možné cestovat po celé Evropě, zatím je to možné pouze po České republice a Slovensku,“ nastínil další plány jeden ze tří zakladatelů služby Petr Nohejl. Dodal, že zájem o legální kempování na divoko je obrovský.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.