Češi v Národní potravinové sbírce darovali 321 tun jídla a drogerie

Zdroj fotografie: FB Potraviny pomáhají

O víkendu Češi mysleli na druhé opravdu ve velkém. Prostřednictvím téměř sedmi stovek obchodů v celé zemi mohli darovat lidem v nouzi trvanlivé potraviny a drogistické zboží. Letos tak skrze Národní potravinovou sbírku zajistili přes půl milionu porcí jídla.

„Pro nás je nejdůležitější to, jakou vlnu solidarity opět Národní potravinová sbírka pomohla zvednout. Jsme také rádi, že lidé letos kromě základních potravin darovali více drogerie a hygienických potřeb a někde také mnohem kvalitnější potraviny,“ uvedla za organizátory sbírky Pavlína Kalousová. Letošní objem vybraného zboží je velmi podobný tomu loňskému, přičemž však větší podíl tvoří drogistické zboží, a to 41 tun. Z jídla Češi nejčastěji darovali konzervy, rýži nebo dětské výživy.

Svou trochou do mlýna přispěly i jednotlivé firmy, ať už pořádáním vlastních menších sbírek pro zaměstnance, nebo darováním většího objemu potravin. Všechno získané zboží bylo převezeno do skladů potravinových bank či přímo do charitativních organizací. Pomáhat budou například osamělým seniorům, matkám samoživitelkám a lidem v azylových domech.

Autor článku