Nenech to být, vyzývá už svým názvem nová aplikace bojující proti šikaně. Stojí za ní šestice studentů z Brna, která ji vytvořila ve spolupráci s dalšími subjekty. Projekt má i podporu ministerstva školství.
Důležitým prvkem celé aplikace je anonymita. Ta dodává odvahu i dětem, které by se bály řešit svůj problém naživo. Zároveň uživatelé neoznačují konkrétního agresora, nehrozí tak zneužívání aplikace. Informaci o výskytu šikany získá nejen třídní učitel, ale především proškolený odborník z dané školy, který se poté problémem v kolektivu zabývá.
„Kvůli šikaně se na Linku bezpečí každý den obrátí až 5 dětí. Projekt je důmyslně připravený nástroj, který ulehčuje dětem způsob, jak šikanu oznámit,“ uvedl vedoucí Linky bezpečí Peter Porubský. Aplikace má i svou webovou verzi a jediná podmínka je, aby se každá škola do systému zaregistrovala. S tím mohou snadno pomoct aktivní rodiče či studenti.
Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková
Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.
Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život
Jak se zbavit očekávání, předsudků a zažitých konvencí a najít skutečnou osobní svobodu? S tímto…