Brněnské zastávky budou mít nové přístřešky, některé i zelené střechy

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: brno.cz

Ochranu před deštěm i slunečními paprsky nabídnou nové přístřešky, které koncem roku instalovalo Brno na čtyřech zastávkách městské hromadné dopravy. Další by měly postupně následovat.

„Jsem velmi ráda, že se první zastávky podařilo vyřešit ještě před koncem roku, jak jsme v létě slíbili. Brňanům přinesou komfort při cestování, a navíc můžeme být svědky testování zcela nové varianty – zelených přístřešků, které doposud v Brně nebyly,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková. Konkrétně to znamená, že střechy přístřešků jsou osázeny netřesky a rozchodníky, což jsou nenáročné rostliny. Mezi výhody přírodních zelených střech patří příjemný vzhled i absorpce slunečních paprsků.

Zatímco první čtyři přístřešky jsou zelené, v dalších případech se budou testovat ještě dva typy zastávek. Na základě zkušeností se bude město posléze rozhodovat, které přístřešky jsou vhodné pro danou lokalitu. Brno má v tuto chvíli 1450 zastávek MHD a 573 je jich zastřešeno.

Související články

Zaručeně zlepší den

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Vzhůru do divočiny. Národní park Šumava zpřístupnil čtyři nové trasy

Z rostoucí obliby kompostování se radují nejen žížaly. Na náš život má zásadní vliv

Létající větrnou elektrárnu testují v Holandsku. Je efektivnější a levnější než běžné větrné

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura