Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brňané by díky novým opatřením měli snížit produkci odpadu o 1600 tun ročně

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Nižší produkce odpadu chce Brno dosáhnout díky dvěma projektům, které z velké většiny zaštítí Ministerstvo životního prostředí. Řešením, jak ušetřit 1600 tun odpadu ročně, je podpora domácího kompostování a druhotného využívání vyřazených věcí – třeba v sociálních bytech. Celkové náklady obou projektů přesahují deset milionů korun, Brno ze svého rozpočtu vyhradilo přes milion a půl korun.

Pro Brňany bude nakoupeno tři tisíce kompostérů, o které si budou moci v průběhu příštího roku požádat a vyzvednout ve společnosti Sako. Díky kompostérům si biologicky rozložitelný odpad zpracují přímo doma sami uživatelé a nezatíží tak komunální odpad.

Druhý podpořený projekt cílí na vdechnutí nového života vyřazeným věcem. Starší, ale stále funkční věci mohou ještě posloužit, kde je potřeba, čehož se drží projekt RE-USE. Díky novému svozovému vozidlu by se mělo zvýšit množství odevzdaného nepotřebného nábytku, který pak bude rozdáván třeba do sociálních bytů. Prozatím budou kontejnery projektu RE-USE vybavena tři sběrná střediska, do kterých lidé mohou nejen nevyužitý nábytek sami zavést.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Byl na Marsu oceán? Podle vědců ano

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Potřebujete rozvinout svou kreativitu a baví vás hrát si se slovy? Pak je Kreativní zápisník od…