Snad s každou novou sérií panenek rozšiřuje firma Mattel své portfolio rozmanitosti. Pojem Barbie se už dávno nerovná jen blonďaté panence s naprosto nereálnými tělesnými mírami. Nejznámější světové panenky mají různé barvy pleti i typy postav, mohou být na vozíku, plešaté nebo s protézou. Nyní se firma inspirovala i všudypřítomným tématem koronaviru.
„Jsme si vědomi, že všichni pracovníci v první linii přinesli obrovské oběti, když čelili výzvám, které tato krize ještě zesílila. Sdílíme konkrétní příběhy, aby šly i další generace ve šlépějích těchto hrdinek,“ uvedla viceprezidentka společnosti Lisa McKnight.
Šestici žen, které se staly předlohou pro jednotlivé panenky, spojuje práce ve vědě nebo zdravotnictví a téma pandemie koronaviru, během které zaznamenaly důležité úspěchy. Každá z žen je přitom odlišná – ať už vizuálně, nebo konkrétními zásluhami. Britská profesorka Sarah Gilbert například vedla vývoj vakcíny na univerzitě v Oxfordu, americká sestra Amy O’Sullivan zase pečovala o prvního tamějšího pacienta, od něhož se zároveň nakazila. Po uzdravení se naplno vrátila zpět do práce a pomáhala lidem i nadále.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku
Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…