Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Barbie s titulem. Nová řada panenek vzdává hold reálným lékařkám a vědkyním

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Unsplash

Snad s každou novou sérií panenek rozšiřuje firma Mattel své portfolio rozmanitosti. Pojem Barbie se už dávno nerovná jen blonďaté panence s naprosto nereálnými tělesnými mírami. Nejznámější světové panenky mají různé barvy pleti i typy postav, mohou být na vozíku, plešaté nebo s protézou. Nyní se firma inspirovala i všudypřítomným tématem koronaviru.

„Jsme si vědomi, že všichni pracovníci v první linii přinesli obrovské oběti, když čelili výzvám, které tato krize ještě zesílila. Sdílíme konkrétní příběhy, aby šly i další generace ve šlépějích těchto hrdinek,“ uvedla viceprezidentka společnosti Lisa McKnight.

Tvůrce speciální řady Barbie panenek inspirovaly hrdinky pandemie koronaviru. Foto: Mattel

Šestici žen, které se staly předlohou pro jednotlivé panenky, spojuje práce ve vědě nebo zdravotnictví a téma pandemie koronaviru, během které zaznamenaly důležité úspěchy. Každá z žen je přitom odlišná – ať už vizuálně, nebo konkrétními zásluhami. Britská profesorka Sarah Gilbert například vedla vývoj vakcíny na univerzitě v Oxfordu, americká sestra Amy O’Sullivan zase pečovala o prvního tamějšího pacienta, od něhož se zároveň nakazila. Po uzdravení se naplno vrátila zpět do práce a pomáhala lidem i nadále.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Naděje v léčbě rakoviny: nová chemoimunoterapie zamezuje jejímu relapsu

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Život před každého z nás bez výjimky staví různé zkoušky. K někomu přichází v podobě nemocí, k…