Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Recyklace je hračka. Výrobce oblíbených panenek sbírá starší kousky, aby z nich udělal nové

Ilustrační foto: Depositphotos

Hrát si, ale také recyklovat. Takové je heslo americké firmy Mattel, která vyrábí oblíbené hračky a nově se v rámci programu PlayBack pustila do jejich recyklace. Firma zatím přijímá pouze panenky Barbie, autíčka Matchbox a stavebnice Mega Bloks, v budoucnu však plánuje rozšířit tuto službu také pro hračky dalších značek.

Množství panenek, autíček a stavebnic, které děti vlastní, je čím dál větší. Když však ratolesti vyrostou, hračky často končí v odpadkových kontejnerech. Americká firma Mattel proto nově vyzývá své zákazníky, aby jí v takovém případě hračky poslali zpátky. Zájemci ani nemusí platit poštovné – hračky stačí zabalit a poslat na správnou adresu.

Shromážděné hračky zaměstnanci firmy roztřídí, rozdělí podle typu materiálu, zpracují a zrecyklují. Následně z nich vyrobí nové hračky, případně jiné plastové výrobky, nebo je využijí alespoň na výrobu energie. „Program PlayBack je velkým krokem. Klienti jsou čím dál obezřetnější ohledně budoucnosti a stále více se přiklánějí k ekologii,“ řekl pro ČTK Jim Silver, který řídí společnost TTPM, jež analyzuje trh s hračkami.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Tajemství dlouhověkosti lidí z modrých zón. Jak si prodloužit život a zajistit pevné zdraví?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…