Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Aplikace bude učit finanční gramotnost nejen na školách

2 minuty radosti
Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Vyznáte se v oblasti financí? Znáte rozdíl mezi kreditní a debetní kartou, rozumíte pojmu kontokorent a víte, jak poznat výhodnou půjčku? Pokud ne, bude se vám rozhodně hodit právě vznikající aplikace, která vás naučí hospodařit s penězi.

„Lidé nejsou dostatečně finančně gramotní, utrácejí zbytečně peníze, půjčují si nevýhodně a neznají základní finanční pojmy,“ popisuje Ivo Veselý, zakladatel projektu Figram. Jeho cílem je zvýšit finanční gramotnost v Česku.

On sám si ve třetím ročníku střední školy uvědomil, že neumí chytře nakládat s vlastními penězi. Proto se rozhodl na sobě v této oblasti zapracovat, začal číst knihy, navštěvovat semináře a později se rozhodl zábavnou a snadnou formou zlepšit také finanční gramotnost ostatních.

Za tímto účelem chce vyvinout hru pro mobilní telefony, tablety i počítače. Zábavnou hrou ve virtuálním městě s virtuálními penězi si uživatelé zlepší své reálné schopnosti. Pokud hráči našetří dostatek virtuálních peněž, budou je moct vyměnit za reálné odměny – třeba knihy nebo zajímavé semináře.

Autor projektu vytváří aplikaci ve spolupráci s odborníky. Jeho projekt podporují obdobné finanční iniciativy, lektoři nebo kouči. Hra bude ke stažení i užívání pro kohokoliv zdarma. Zpoplatněná bude pouze rozšířená verze, získané peníze umožní další rozvoj aplikace.

Projekt cílí především na děti a mladé lidi, hru však může vyzkoušet každý. Díky crowdfundigové kampani se vybralo potřebných 140 000 na vytvoření aplikace pro Android. Vzniknout by měla do dubna příštího roku.

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi stále častěji pěstují vlastní zeleninu na zahrádkách

Čeští vědci potvrdili novou formu magnetismu

Praha je čtvrtým nejbohatším místem v EU

Google snímá z vesmíru úniky ropy a zemního plynu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

I dospělí potřebují čas od času pohádky, které je pohladí po srdci. Držitelka Nobelovy ceny za…