Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Aplikace bude učit finanční gramotnost nejen na školách

2 minuty radosti
Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Vyznáte se v oblasti financí? Znáte rozdíl mezi kreditní a debetní kartou, rozumíte pojmu kontokorent a víte, jak poznat výhodnou půjčku? Pokud ne, bude se vám rozhodně hodit právě vznikající aplikace, která vás naučí hospodařit s penězi.

„Lidé nejsou dostatečně finančně gramotní, utrácejí zbytečně peníze, půjčují si nevýhodně a neznají základní finanční pojmy,“ popisuje Ivo Veselý, zakladatel projektu Figram. Jeho cílem je zvýšit finanční gramotnost v Česku.

On sám si ve třetím ročníku střední školy uvědomil, že neumí chytře nakládat s vlastními penězi. Proto se rozhodl na sobě v této oblasti zapracovat, začal číst knihy, navštěvovat semináře a později se rozhodl zábavnou a snadnou formou zlepšit také finanční gramotnost ostatních.

Za tímto účelem chce vyvinout hru pro mobilní telefony, tablety i počítače. Zábavnou hrou ve virtuálním městě s virtuálními penězi si uživatelé zlepší své reálné schopnosti. Pokud hráči našetří dostatek virtuálních peněž, budou je moct vyměnit za reálné odměny – třeba knihy nebo zajímavé semináře.

Autor projektu vytváří aplikaci ve spolupráci s odborníky. Jeho projekt podporují obdobné finanční iniciativy, lektoři nebo kouči. Hra bude ke stažení i užívání pro kohokoliv zdarma. Zpoplatněná bude pouze rozšířená verze, získané peníze umožní další rozvoj aplikace.

Projekt cílí především na děti a mladé lidi, hru však může vyzkoušet každý. Díky crowdfundigové kampani se vybralo potřebných 140 000 na vytvoření aplikace pro Android. Vzniknout by měla do dubna příštího roku.

Související články

Inspirace

Abeceda peněz naučí děti hospodařit s financemi

Zaručeně zlepší den

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

V unikátním krmítku mění ptáci odpadky za potravu. A úspěšně

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.