Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Aplikace bude učit finanční gramotnost nejen na školách

2 minuty radosti
Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Vyznáte se v oblasti financí? Znáte rozdíl mezi kreditní a debetní kartou, rozumíte pojmu kontokorent a víte, jak poznat výhodnou půjčku? Pokud ne, bude se vám rozhodně hodit právě vznikající aplikace, která vás naučí hospodařit s penězi.

„Lidé nejsou dostatečně finančně gramotní, utrácejí zbytečně peníze, půjčují si nevýhodně a neznají základní finanční pojmy,“ popisuje Ivo Veselý, zakladatel projektu Figram. Jeho cílem je zvýšit finanční gramotnost v Česku.

On sám si ve třetím ročníku střední školy uvědomil, že neumí chytře nakládat s vlastními penězi. Proto se rozhodl na sobě v této oblasti zapracovat, začal číst knihy, navštěvovat semináře a později se rozhodl zábavnou a snadnou formou zlepšit také finanční gramotnost ostatních.

Za tímto účelem chce vyvinout hru pro mobilní telefony, tablety i počítače. Zábavnou hrou ve virtuálním městě s virtuálními penězi si uživatelé zlepší své reálné schopnosti. Pokud hráči našetří dostatek virtuálních peněž, budou je moct vyměnit za reálné odměny – třeba knihy nebo zajímavé semináře.

Autor projektu vytváří aplikaci ve spolupráci s odborníky. Jeho projekt podporují obdobné finanční iniciativy, lektoři nebo kouči. Hra bude ke stažení i užívání pro kohokoliv zdarma. Zpoplatněná bude pouze rozšířená verze, získané peníze umožní další rozvoj aplikace.

Projekt cílí především na děti a mladé lidi, hru však může vyzkoušet každý. Díky crowdfundigové kampani se vybralo potřebných 140 000 na vytvoření aplikace pro Android. Vzniknout by měla do dubna příštího roku.

Související články

Inspirace

Abeceda peněz naučí děti hospodařit s financemi

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.