Aktivní způsob dopravy do práce zaměstnancům prospívá

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: pixabay.com

Doprava do práce není zanedbatelnou částí dne. U čtyř Čechů z pěti tato cesta zabere více než 15 minut, což je minimálně půlhodina denně, kterou lze využít efektivně, v klidu, ale naopak i ve stresu. Ten způsobuje nejčastěji doprava autem.

Autem jezdí do práce bezmála 36 procent respondentů ankety, kterou uspořádaly Hospodářské noviny. Podle ní je právě tento způsob dopravy společně s dlouhou cestou do práce pro lidi nejvíc stresující. Na opačné straně stojí doprava na kole a pěšky, která si tak vedle pozitivních ekologických dopadů připisuje další výhody. V tomto případě se totiž eliminuje stres spjatý například s dopravní zácpou, hlučnými spolucestujícími nebo pocitem promarněného času. Tyto možnosti nicméně zatím volí jen asi 13 procent lidí.

Na prospěšnost kol reagují i zaměstnavatelé, kteří se hlavně ve větších firmách snaží jít tomuto způsobu naproti. Řada z nich se také zapojuje do každoroční akce Do práce na kole , která právě odstartovala a snaží se motivovat zaměstnance k dopravě do práce na vlastní pohon. Loni se iniciativy zúčastnilo přes 13 tisíc lidí.

Zdroj: ihned.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura