Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Aktivní studenti chtějí pomoct s úklidem olomouckých parků

2 minuty radosti
Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Studenti Univerzity Palackého v Olomouci, statutární město Olomouc a správce místních parků spojí síly ve společném projektu. Akce nese výmluvný název Zazimujme parky a uskuteční se tento pátek.

„Nápad na zazimování parků vzešel přímo od našich studentů, kteří se na sociálních sítích shodli na tom, že by rádi spolupracovali na zvelebení prostředí ve městě, s nímž spojili část svého života,“ uvedl prorektor univerzity Petr Bilík. Podle něj studenti tímto krokem vyjadřují svůj mimořádný vztah k Olomouci jako ke svému univerzitnímu městu.

Dobrovolníci se sejdou v místních Bezručových sadech v pátek dopoledne. Pomoct může kdokoliv, kdo má chuť. Organizátoři zajistí pracovní pomůcky stejně jako občerstvení a něco na zahřátí.
Olomoucké parky jsou veřejnosti přístupny neustále, což s sebou přináší větší nároky na jejich údržbu. Pomoc proto vítá jak samotné město, tak společnost Výstaviště Flora Olomouc, která sady spravuje.

„Myšlenku dobrovolnické brigády se zájmem podporujeme. Přál bych si, aby nezůstalo u jednorázové akce, ale podařilo se vytvořit novou tradici, jež může sympatickou formou přispět k větší sounáležitosti studentů s univerzitní Olomoucí,“ prohlásil náměstek primátora Aleš Jakubec.

Akce Zazimujme parky je součástí projektu Zaparkuj, jehož cílem je oživovat olomoucké parky skrze různé veřejné akce. Pořadatelé zde letos uspořádali například piknik, drakiádu nebo cyklojízdu.

Související články

Zaručeně zlepší den

V životě mám jiné priority než hezkou postavu, říká Kristýna Dolejšová z blogu Za normální holky

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

V unikátním krmítku mění ptáci odpadky za potravu. A úspěšně

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.