Aktivní studenti chtějí pomoct s úklidem olomouckých parků

2 minuty radosti
Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club
InspiraceSpolečnostZ domova 2 minuty radosti

Studenti Univerzity Palackého v Olomouci, statutární město Olomouc a správce místních parků spojí síly ve společném projektu. Akce nese výmluvný název Zazimujme parky a uskuteční se tento pátek.

„Nápad na zazimování parků vzešel přímo od našich studentů, kteří se na sociálních sítích shodli na tom, že by rádi spolupracovali na zvelebení prostředí ve městě, s nímž spojili část svého života,“ uvedl prorektor univerzity Petr Bilík. Podle něj studenti tímto krokem vyjadřují svůj mimořádný vztah k Olomouci jako ke svému univerzitnímu městu.

Dobrovolníci se sejdou v místních Bezručových sadech v pátek dopoledne. Pomoct může kdokoliv, kdo má chuť. Organizátoři zajistí pracovní pomůcky stejně jako občerstvení a něco na zahřátí.
Olomoucké parky jsou veřejnosti přístupny neustále, což s sebou přináší větší nároky na jejich údržbu. Pomoc proto vítá jak samotné město, tak společnost Výstaviště Flora Olomouc, která sady spravuje.

„Myšlenku dobrovolnické brigády se zájmem podporujeme. Přál bych si, aby nezůstalo u jednorázové akce, ale podařilo se vytvořit novou tradici, jež může sympatickou formou přispět k větší sounáležitosti studentů s univerzitní Olomoucí,“ prohlásil náměstek primátora Aleš Jakubec.

Akce Zazimujme parky je součástí projektu Zaparkuj, jehož cílem je oživovat olomoucké parky skrze různé veřejné akce. Pořadatelé zde letos uspořádali například piknik, drakiádu nebo cyklojízdu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci objevili v krvi pacienta protilátku, která ničí koronavirus

Online zábava během karantény: divadelní představení i lekce jógy

Šije celá země. Česko tvoří roušky v době koronavirové

Česká pošta přepravuje zásilky s rouškami zadarmo

Inspirativní rozhovor

Tomáš Adamec

Přečtěte si příběh dvacetiletého studenta, který svým nadšením a pílí zlepšuje kvalitu života ve své obci.

Tomáš Adamec