Molekulární biogerontolog João Pedro de Magalhães je přesvědčený, že lidský život by díky přeprogramování organismu mohl trvat tisíce let. O jeho teorii informoval magazín 100+1.
Délka lidského života je průměrně 70 let. Díky pokrokům v lékařské péči a novým informacím o správné životosprávě se dá tato hranice posunout, ale ne nijak závratně.
Podle některých genetiků je maximální délka lidského života stanovena na 115 let a je takto zapsaná v našem genomu. Jiní vědci jsou ale věří, že do lidských buněk se dá zasáhnout jako do operačního systému a tuto hranici mnohonásobně překonat.
Jedním z nich je molekulární biogerontolog João Pedro de Magalhães z britského Institutu pro zánět a stárnutí na Birminghamské univerzitě. Ten je mimo jiné také autorem sci-fi příběhů. Na základě výzkumu genomů dlouhověkých živočichů (např. velryby grónské či rypoše lysého) přišel s tvrzením, že lidé by mohli díky přeprogramování organismu žít třeba až 20 tisíc let.. Podle Magalhãese jde ale o záležitost daleké budoucnosti a nebude to lehký úkol.
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…




Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Inspirace z knihovny: Naučte se ovládat své sny. Užijte si třeba románek s celebritou
Platí, že ve snech je možné cokoliv. Proč je tedy nezačít kontrolovat? Díky osvojení této…