Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Výchova ekologických zemědělců v Čechách. Farmářskou školu můžete vyzkoušet zdarma

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Pixabay

Láká vás farmaření a život v souladu s přírodou, ale nevíte jak na to? Na jaře tohoto roku se v Česku otevírá nové pomaturitní vzdělávání v ekologickém zemědělství pod názvem Farmářská škola.

Tříletý studijní program Staň se farmářem se zaměří především na poskytnutí praxe. Studenty čeká praktický výcvik ekologického zemědělství přímo na vybraných farmách v Česku a zahraničí. Cílem provozovatelů je přiblížit ekologické zemědělství co nejširšímu okruhu zájemců.

Zájemci si vyzkouší, co práce na farmě obnáší.

Na seznamu vzdělávacích a tréninkových farem se najdou jak renomované ekologické podniky s několika tisíci hektary, tak i takzvané mikrofarmy hospodařící s minimem strojů, nebo farmy spojené se systémem komunitou podporovaného zemědělství. Farmářská škola na nich nabízí i stáže. Během krátkého pracovního pobytu si zájemci vyzkouší nezbytné úkony, naučí se nové dovednosti a zakusí, jak to na ekofarmě chodí.

Vždy minimálně na rok se staneš plnohodnotným spolupracovníkem na ekologické farmě a postupně projdeš všemi jejími oblastmi. Osvojíš si potřebné dovednosti, které potřebuješ pro ekologické hospodaření a po absolvování školy budeš schopen založit a vést svou vlastní ekologickou farmu,“ dočtete se o Farmářské škole na jejím webu. Zakladatelé se inspirovali německým, švýcarským a skandinávským modelem pro ekologické vzdělávání. První pilotní ročník nabízí zdarma – přihlášku je nutné podat do 31. ledna 2021.

Související články

Zaručeně zlepší den

Mindfulness chrání před stresem a vyhořením v práci

Do Portugalska se v rámci rewilding projektu navrací staré plemeno skotu

Živá hudba vyvolává mnohem silnější emoce než ta streamovaná

Hlas je zbraň, kterou máte vždy po ruce. Agresorovi vykejte a udržujte distanc, radí instruktorka sebeobrany Barbora Vodochodská Machková

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Život před každého z nás bez výjimky staví různé zkoušky. K někomu přichází v podobě nemocí, k…