Na sedm míst v centru Brna nainstalovali zástupci moravské metropole elektronické informační panely Odboru životního prostředí. Jejich cílem je poskytovat lidem aktuální informace o stavu ovzduší v brněnských ulicích tak, aby místní věděli, jakým lokalitám se například vyhnout či kde strávit příjemné podzimní odpoledne.
První sada informačních panelů v současné době visí na budovách Magistrátu na několika místech v Husově ulici, na Malinovského a Dominikánském náměstí a na Kounicově ulici. Pokud se jejich užitečnost osvědčí, vedení města je plánuje rozmístit i jinde ve veřejném prostoru, a to například v rušných pasážích, na křižovatkách nebo ve vozidlech městské hromadné dopravy.
„Panely jsou další způsob, jakým chceme zvýšit informovanost lidí o aktuálním stavu ovzduší. Znalost reálné situace jim nepochybně pomůže, aby si lépe chránili své zdraví. Vzhledem k tomu, že znečištění ovzduší je v Brně způsobeno z většiny dopravou, věřím, že to řadu lidí přiměje i k zamyšlení, zda k cestám do centra města raději využívat MHD než automobil,“ řekl náměstek brněnského primátora Martin Ander.
Nové panely jsou dalším prostředkem, kterým se Brno snaží veřejnosti poskytnout aktuální informace o ovzduší. Občané i návštěvníci Brna mohou aktuální informace o stavu ovzduší zjistit už více než patnáct let na webu města Brna i na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu. V posledních letech je lze sledovat i prostřednictvím aplikací v mobilních telefonech.
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…




Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti
Jaké to je, když přijde déšť na návštěvu? A co když uletí balónky? Novinka z pera básnířky Zuzany…