Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zoo v Olomouci láká na tygří dvojčata i výstavu o Indonésii

Odchov olomouckých koťat je o to cennější, že jejich babička se narodila v přírodě. Zdroj: Olomoucká zoo

Do olomoucké zoo se v létě můžete zajet podívat na nedávno narozená dvojčata tygrů ussurijských, novou část safari i výstavu o Indonésii. Zoologická zahrada na Svatém Kopečku patří ke kulturním destinacím v kraji a letošní prázdniny se snaží návštěvníky nalákat na mnoho novinek.

Tygry ussurijské chová v současné době devět zoologických zahrad a odchov mláďat je velmi vzácný. Jednak proto, že se jedná o poddruh, který je v přírodě kriticky ohrožen vyhubením, ale i proto, že mláďata těchto největších kočkovitých šelem se neodchovávají příliš často. „Odchov olomouckých koťat je o to cennější, že jejich babička, matka tygřice Betty, se narodila v přírodě,“ hodnotí přírůstky ošetřovatelka Dana Reisigová.

Dvojčata tygrů ussurijských se narodila na začátku května a v současné době je možné celou rodinku spatřit ve výběhu s výhledem pro návštěvníky. Kromě tygrů se mohou příchozí těšit i na novou výstavu s názvem Tajemná Indonésie, jež vypráví o ostrově Nová Guinea. Do prostředí exotického ostrova vás zavedou vystavené totemy, čluny, šípy či tamtamy.

Nedávno přišla zoo i s technologickou novinkou. Nejnovější informace o zvířatech mohou návštěvníci nalézt pomocí QR kódů a mobilní aplikace. Aplikace na chytrých telefonech automaticky zobrazí stránku příslušného zvířete s podrobnými informacemi o něm. Jednoduchým způsobem je možné se dostat i k informacím, které jsou důležité před návštěvou zoo, jako je otevírací doba, cena vstupného nebo povolení vstupu se psy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

V unikátním krmítku mění ptáci odpadky za potravu. A úspěšně

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.