Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zoo v Olomouci láká na tygří dvojčata i výstavu o Indonésii

Odchov olomouckých koťat je o to cennější, že jejich babička se narodila v přírodě. Zdroj: Olomoucká zoo

Do olomoucké zoo se v létě můžete zajet podívat na nedávno narozená dvojčata tygrů ussurijských, novou část safari i výstavu o Indonésii. Zoologická zahrada na Svatém Kopečku patří ke kulturním destinacím v kraji a letošní prázdniny se snaží návštěvníky nalákat na mnoho novinek.

Tygry ussurijské chová v současné době devět zoologických zahrad a odchov mláďat je velmi vzácný. Jednak proto, že se jedná o poddruh, který je v přírodě kriticky ohrožen vyhubením, ale i proto, že mláďata těchto největších kočkovitých šelem se neodchovávají příliš často. „Odchov olomouckých koťat je o to cennější, že jejich babička, matka tygřice Betty, se narodila v přírodě,“ hodnotí přírůstky ošetřovatelka Dana Reisigová.

Dvojčata tygrů ussurijských se narodila na začátku května a v současné době je možné celou rodinku spatřit ve výběhu s výhledem pro návštěvníky. Kromě tygrů se mohou příchozí těšit i na novou výstavu s názvem Tajemná Indonésie, jež vypráví o ostrově Nová Guinea. Do prostředí exotického ostrova vás zavedou vystavené totemy, čluny, šípy či tamtamy.

Nedávno přišla zoo i s technologickou novinkou. Nejnovější informace o zvířatech mohou návštěvníci nalézt pomocí QR kódů a mobilní aplikace. Aplikace na chytrých telefonech automaticky zobrazí stránku příslušného zvířete s podrobnými informacemi o něm. Jednoduchým způsobem je možné se dostat i k informacím, které jsou důležité před návštěvou zoo, jako je otevírací doba, cena vstupného nebo povolení vstupu se psy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.