Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Světelná zoo, dárečky pro zvířata a jiné vánoční radosti v zahradách v Česku

Foto: Petr Hamerník

Vánoce jsou tady, cítíte je ve vzduchu? Pokud ne, doporučujeme navštívit světelnou zoo nebo nějakou zoologickou zahradu s živými zvířaty. Většina z nich plánuje přes svátky speciální program, informoval server České noviny a Zoo Praha.

Světelnou zoo najdete ve Světě bludišť v Drnholci na Břeclavsku. Její součástí je patnáct kovových soch dvanácti druhů zvířat, světelný tunel, světelná houpačka i jedno osvětlené bludiště se soutěží. Zoo doplňuje sezonní atrakce, které přes zimu nejsou v provozu – levandulový labyrint či podzimní svět dýní a pyramid. „Na skulpturách jsme pomocí světýlek zdůraznili nejvýraznější rysy tak, aby byly z dálky k rozeznání. U žirafy dlouhý krk, u nosorožce zase roh. V dalších letech bychom chtěli postupně přidávat další zvířata, celkový počet by ale neměl překročit třicítku,“ doplnil provozovatel Vlastimil Tomaštík. Kromě procházky po světelné zoo majitelé vybudovali v areálu také světelný tunel tvořený 16 šestiúhelníky, který je koncipovaný jako fotoatrakce. Otevřená je vždy od středy do neděle od 16:00 do 20:00. V provozu by měla být do konce ledna.

Zítra, na Štědrý den, rovněž doporučujeme vyrazit pozdravit zvířátka. Na Štědrý den a oba vánoční svátky budou mít děti do 15 let vstup do pražské zoo za 1 Kč. Osazenstvu zahrady je možné nosit jedlé dárky. Uvítají jablka, mrkev či suché pečivo. Jak zvířatům chutná, se mohou zájemci přijít podívat během vánočních komentovaných krmení. 

Související články

Zaručeně zlepší den

Nový druh ještěra vědci pojmenovali Iron Maiden

Čeští vědci potvrdili novou formu magnetismu

Češi stále častěji pěstují vlastní zeleninu na zahrádkách

Google snímá z vesmíru úniky ropy a zemního plynu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Už druhé prázdniny po sobě bude velká část Čechů trávit dovolenou v tuzemsku. Letos na jaře vyšla…