Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zlínská univerzita zahájila výstavbu vzdělávacího komplexu

Po nedávno dostavěném Centru polymerních systémů čeká univerzitu další růst. Zdroj: utb.cz

Zlínští studenti získají nové vzdělávací prostory. Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně v rámci svého hesla „Tvoříme architekturu třetího tisíciletí“ zahájila v polovině prosince výstavbu nového Vzdělávacího komplexu UTB, který se bude nacházet blízko Univerzitního centra a Fakulty multimediálních komunikací. Architektonický návrh stavby zhotovila Eva Jiřičná.

„Posluchárny, seminární místnosti a pracovny až pro 4000 studentů a 150 pedagogů budou sloužit převážně k výuce humanitních oborů, ale nejen jim,“ uvedl rektor univerzity Petr Sáha, který se zúčastnil slavnostního položení kamene. UTB se také zavázalo k vysázení stromů v okolí komplexu v celkové hodnotě přesahující 1 milion korun.

Vzdělávací komplex budou tvořit dva trakty o šesti nadzemních podlažích, dvě podzemní patra poslouží jako zázemí pro technické zařízení budovy a parkoviště. „Objekt svou orientací a architektonickým řešením respektuje urbanistický systém v dané lokalitě a plynule navazuje na stávající zástavbu na jižní straně,“ dodal Sáha.

„Na nové prostory univerzity jsem zvědavá. Kongresové centrum je opravdu hezkou dominantou města Zlína, i když jsem si na ni musela chvilku zvykat,“ uvádí studentka Tereza Chlupová, která se těší i na nové seminární místnosti a přednáškové sály.

Vzdělávací komplex navrhla zdejší rodačka Eva Jiřičná, jejíž předchozí návrh budovy zlínského Kongresového a univerzitního centra získal řadu architektonických ocenění. Výstavba komplexu potrvá zhruba dva roky a bude stát přibližně 500 milionů korun.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.