Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zlínská univerzita zahájila výstavbu vzdělávacího komplexu

Po nedávno dostavěném Centru polymerních systémů čeká univerzitu další růst. Zdroj: utb.cz

Zlínští studenti získají nové vzdělávací prostory. Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně v rámci svého hesla „Tvoříme architekturu třetího tisíciletí“ zahájila v polovině prosince výstavbu nového Vzdělávacího komplexu UTB, který se bude nacházet blízko Univerzitního centra a Fakulty multimediálních komunikací. Architektonický návrh stavby zhotovila Eva Jiřičná.

„Posluchárny, seminární místnosti a pracovny až pro 4000 studentů a 150 pedagogů budou sloužit převážně k výuce humanitních oborů, ale nejen jim,“ uvedl rektor univerzity Petr Sáha, který se zúčastnil slavnostního položení kamene. UTB se také zavázalo k vysázení stromů v okolí komplexu v celkové hodnotě přesahující 1 milion korun.

Vzdělávací komplex budou tvořit dva trakty o šesti nadzemních podlažích, dvě podzemní patra poslouží jako zázemí pro technické zařízení budovy a parkoviště. „Objekt svou orientací a architektonickým řešením respektuje urbanistický systém v dané lokalitě a plynule navazuje na stávající zástavbu na jižní straně,“ dodal Sáha.

„Na nové prostory univerzity jsem zvědavá. Kongresové centrum je opravdu hezkou dominantou města Zlína, i když jsem si na ni musela chvilku zvykat,“ uvádí studentka Tereza Chlupová, která se těší i na nové seminární místnosti a přednáškové sály.

Vzdělávací komplex navrhla zdejší rodačka Eva Jiřičná, jejíž předchozí návrh budovy zlínského Kongresového a univerzitního centra získal řadu architektonických ocenění. Výstavba komplexu potrvá zhruba dva roky a bude stát přibližně 500 milionů korun.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Brněnští vědci vyvinuli nový tlumič pro vlaky. Zvýší jejich rychlost a ochrání koleje

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.