Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Podcastem roku jsou Opravdové zločiny, lidé rádi poslouchají krimi příběhy a politiku

2 minuty radosti
Vizuální podobu ceny navrhl a vyrobil designer Lukáš Rejmont. Foto: Podcast roku

Letos se konal už pátý ročník ankety Podcast roku a jejím absolutním vítězem se stal podcast Opravdové zločiny, který od veřejnosti získal téměř 17 procent hlasů. V kategorii Objev roku hlasovala odborná porota a vybrala podcast Pod svícnem, který se věnuje problematice domácího násilí. Vizuální podobu ceny navrhl a vyrobil designer Lukáš Rejmont.

Opravdové zločiny moderují kamarádky a milovnice zločinu Lucie Bechynková a Bára Krčmová. V letošní anketě Podcast roku získaly kromě absolutního vítězství také první místo kategorii True Crime. Na kontě už mají podcast 250 epizod, které posluchačům přibližují sériového vraha ze Singapuru i zločiny ze seznamky.

Hned za Opravdovými zločiny se s necelými sedmi procenty hlasů umístil podcast Hype-cast, který zároveň zvítězil v kategorii Zábava. Třetí místo získal podcast Vlevo dole, který se umístil na prvním místě v kategorii Zpravodajství a publicistika. V kategorii Talk show zvítězil podcast Host Lucie Výborné, který každý den vysílá Český rozhlas Radiožurnál. V kategorii vzdělávání vyhrál podcast Hodina dějepichu od časopisu Reflex a zároveň se k kategorii Objev roku umístil jako druhý. V Hodině dějepichu se moderátor Jan Studnička věnuje historii erotiky a sexu.

Tematických kategorií bylo celkem devět a během května hlasovalo více než 100 tisíc veřejnosti. Posluchač mohl hlasovat až pro pět svých nejoblíbenějších podcastů. V odborné porotě, která měla na starosti kategorii Objev roku, stanul novinář Václav Dolejší nebo autor podcastu Přepište dějiny Martin Groman. Slavnostní vyhlášení proběhlo ve čtvrtek v Radlické kulturní sportovně v Praze a provázel jím youtuber a politický komentátor Jan Špaček.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zpěvačka darovala svým řidičům 100 tisíc dolarů

Češi jsou vášniví houbaři. Loni nasbírali téměř 40 tisíc tun lesních plodů, kralovaly houby

Chcete ušetřit za vytápění? Vsaďte na tepelné čerpadlo

Lovci monster podnikli hon na bájnou příšeru. Byli úspěšní?

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti

Po delší odmlce se vracíme s oblíbenou rubrikou Pozitivní kniha. Tentokrát vám přinášíme tip na…