Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Podcastem roku jsou Opravdové zločiny, lidé rádi poslouchají krimi příběhy a politiku

2 minuty radosti
Vizuální podobu ceny navrhl a vyrobil designer Lukáš Rejmont. Foto: Podcast roku

Letos se konal už pátý ročník ankety Podcast roku a jejím absolutním vítězem se stal podcast Opravdové zločiny, který od veřejnosti získal téměř 17 procent hlasů. V kategorii Objev roku hlasovala odborná porota a vybrala podcast Pod svícnem, který se věnuje problematice domácího násilí. Vizuální podobu ceny navrhl a vyrobil designer Lukáš Rejmont.

Opravdové zločiny moderují kamarádky a milovnice zločinu Lucie Bechynková a Bára Krčmová. V letošní anketě Podcast roku získaly kromě absolutního vítězství také první místo kategorii True Crime. Na kontě už mají podcast 250 epizod, které posluchačům přibližují sériového vraha ze Singapuru i zločiny ze seznamky.

Hned za Opravdovými zločiny se s necelými sedmi procenty hlasů umístil podcast Hype-cast, který zároveň zvítězil v kategorii Zábava. Třetí místo získal podcast Vlevo dole, který se umístil na prvním místě v kategorii Zpravodajství a publicistika. V kategorii Talk show zvítězil podcast Host Lucie Výborné, který každý den vysílá Český rozhlas Radiožurnál. V kategorii vzdělávání vyhrál podcast Hodina dějepichu od časopisu Reflex a zároveň se k kategorii Objev roku umístil jako druhý. V Hodině dějepichu se moderátor Jan Studnička věnuje historii erotiky a sexu.

Tematických kategorií bylo celkem devět a během května hlasovalo více než 100 tisíc veřejnosti. Posluchač mohl hlasovat až pro pět svých nejoblíbenějších podcastů. V odborné porotě, která měla na starosti kategorii Objev roku, stanul novinář Václav Dolejší nebo autor podcastu Přepište dějiny Martin Groman. Slavnostní vyhlášení proběhlo ve čtvrtek v Radlické kulturní sportovně v Praze a provázel jím youtuber a politický komentátor Jan Špaček.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jezte avokádo denně, může vám prodloužit život

Gorily se bijí do hrudi, aby předešly konfliktu. Nechtějí bojovat

I černé díry mohou mít škytavku, zjistili vědci

„Hovězí rýže“ z Jižní Koreje. Bude to jídlo budoucnosti?

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Coco Chanel, Eliška Junková, Marie Currie nebo Anne Franková. Co mají tyto ženy společného?…