Zlíňané darovali 129 jízdních kol dětem v Africe

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: zlin.eu

Díky zlínským dobrodincům mohou děti v Africe snáze dojet do školy. Celkem 129 jízdních kol předaných u příležitosti Dne Země usnadní školákům cestu za vzděláním. Sbírka se ve Zlíně konala letos již po několikáté. Kromě jízdních kol Zlíňané donesli i přilby, brašny, nářadí a další součástky.

„Někteří dárci kola do sbírky odevzdávali se silnými nostalgickými pocity. Jeden pán se u našeho stánku rozloučil s kolem, které ho vozilo plných 40 tisíc kilometrů. S nostalgií se u našeho stánku také rozloučila dívenka předškolního věku, která dětem do Afriky darovala své dětské kolo,“ prozradil koordinátor sbírky Martin Habuda.

Akce Kola pro Afriku chtějí umožnit dětem snadnější přístup ke vzdělání. Jedná se o iniciativu, do které se mohou zapojit lidé napříč Českou republikou. Darovaná kola podpoří rozvoj celkové gramotnosti dětí a jejich lepší uplatnění na trhu práce. Za dobu trvání projektu se podařilo získat pro školáky 6 500 repasovaných jízdních kol.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Vzhůru do divočiny. Národní park Šumava zpřístupnil čtyři nové trasy

Z rostoucí obliby kompostování se radují nejen žížaly. Na náš život má zásadní vliv

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura