Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zlíňané darovali 129 jízdních kol dětem v Africe

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: zlin.eu

Díky zlínským dobrodincům mohou děti v Africe snáze dojet do školy. Celkem 129 jízdních kol předaných u příležitosti Dne Země usnadní školákům cestu za vzděláním. Sbírka se ve Zlíně konala letos již po několikáté. Kromě jízdních kol Zlíňané donesli i přilby, brašny, nářadí a další součástky.

„Někteří dárci kola do sbírky odevzdávali se silnými nostalgickými pocity. Jeden pán se u našeho stánku rozloučil s kolem, které ho vozilo plných 40 tisíc kilometrů. S nostalgií se u našeho stánku také rozloučila dívenka předškolního věku, která dětem do Afriky darovala své dětské kolo,“ prozradil koordinátor sbírky Martin Habuda.

Akce Kola pro Afriku chtějí umožnit dětem snadnější přístup ke vzdělání. Jedná se o iniciativu, do které se mohou zapojit lidé napříč Českou republikou. Darovaná kola podpoří rozvoj celkové gramotnosti dětí a jejich lepší uplatnění na trhu práce. Za dobu trvání projektu se podařilo získat pro školáky 6 500 repasovaných jízdních kol.

Související články

Inspirace

Američtí školáci posílají kola do Indie

Inspirace

Oranžová kola letos vynesla více než tři miliony korun

Společnost

Desetiletý školák z Anglie vybírá peníze na hospic netradičním způsobem

Inspirace

Přispějte před Vánoci na dobrou věc. Známe ty nejzajímavější způsoby

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.