Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Země živitelka letos zdůrazní environmentální vztah k zemědělství

Zdroj fotografie: zemezivitelka.cz

Téměř 600 vystavovatelů se od 22. do 27. srpna představuje na největším agrosalonu v Česku – na výstavě Země živitelka v Českých Budějovicích. Letošní ročník nese podtitul Výzvy českého zemědělství a zaměřuje se na vztah životního prostředí a zemědělství, což podporují zejména některé odborné části programu.

Vztahem k půdě, vodě, lesům a krajině, ve které žijeme, se zabývají různé konference, například České zemědělství po roce 2020 nebo Voda ve 21. století, které se účastní i mezinárodní experti z Izraele. Země živitelka by podle organizátora Mojmíra Severina, který působí jako předseda představenstva Výstaviště, neměla být jen o zábavě a obchodu. Akce se snaží také posilovat odbornost účastníků.

Kromě zástupců z Česka se na výstavě představí i vystavovatelé a odborníci z Japonska, USA, Brazílie a řady evropských zemí. Návštěvníci zde mají možnost prohlédnout si areál o rozloze 15 hektarů. Země živitelku navštíví každý rok více než 100 tisíc lidí.

Zdroj: ekolist.cz

Související články

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

Největší leknín světa vykvétá už přes 100 let v Česku

Psychická pohoda jako klíč k plodnosti? Studie potvrzuje, že při IVF hraje mysl zásadní roli

Retro se vrací do módy. V USA roste obliba telefonních budek

Malé děti jsou naší budoucností a mohou změnit svět, říká aktivistka Eliška Kubrychtová

Inspirativní rozhovor

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak pracovat se svými pocity? Moudrost cítění propojuje psychologii s buddhismem

Inspirace z knihovny: Jak pracovat se svými pocity? Moudrost cítění propojuje psychologii s buddhismem

Pocity v našich životech mají nezastupitelnou roli, přičemž se pravděpodobně jedná o nejsilnější…