Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zapojte se do Giving Tuesday – nejštědřejšího dne v roce

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: pexels.com

Giving Tuesday se označuje za světový svátek dárcovství a letos připadá na úterý 28. listopadu. O co jde? Jednoduše o svátek, který podporuje a oslavuje chuť pomáhat a který chce pro dárcovství nadchnout co nejvíce lidí.

Myšlenka pochází ze Spojených států, kde se akce koná od roku 2012, v Česku se poprvé uskutečnila loni. A premiéra se vydařila. „Ochota dárců i dobrovolníků předčila naše očekávání a Giving Tuesday byl skutečně radostným dnem pro nás pro všechny,“ uvedla například za Lékaře bez hranic Alena Novotná.

Možností jak se zapojit je bezpočet. Zájemci mohou darovat věci, které už nepotřebují. Pomoct neziskovce jako dobrovolníci. Poslat část výplaty charitě. Nebo třeba zorganizovat dobročinnou sbírku. Každopádně jestli chcete pomoct dobré věci, Giving Tuesday je pro to ten správný den.

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak vyzrát na virus? Češi vyvinuli první nanovlákenný respirátor FFP3 na světě

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.